ملت ایران: در ساعات پایانی روزه، قند خون روزه دار کاهش پیدا می کند و بر مغز تأثیر می گذارد و سبب می شود فرد احساس کسالت و ضعف کند و از قدرت تمرکز شخص روزه دار کاسته می شود، خرما با دارا بودن قند، چربی، پروتئین و انواع ویتامین های ضروری می تواند بخشی از رژیم غذایی سالم و در مقابله با کمبود وزن، کمک مؤثری خواهد کرد.

دکتر احمدرضا درستی، متخصص تغذیه با اشاره به این که خرما یا به انگلیسی DATES میوه ای است بهشتی و بسیار مقوی که حاوی مواد معدنی زیادی همچون پتاسیم، روی، منگنز، آهن و ویتامین های A، B وE است، عنوان کرده است: فسفری که در ترکیب غذایی خرما وجود دارد، باعثفعال شدن سلول های عصبی می شود و آهن آن به گلبول های قرمز خون نیرو می دهد و مانع ایجاد کم خونی در افراد می شود و حتی کم خونی افراد را هم درمان می کند.

وی ادامه می دهد: خرما مقوم معده و جمع کننده آن است و کلسیم آن موجب تقویت و تسریع رشد کودکان می شود و نیروی بدنی بزرگسالان را افزایش می دهد. ویتامین های خرما هم باعثافزایش قدرت بینایی می شود، از خشکی پوست و ناخن و موها جلوگیری و هوش را تقویت می کند.

این متخصص تغذیه اظهار کرده است: در ۱۰۰ گرم خرما ۱۲۵ کیلو کالری موجود است و این در حالی است که در هر ۱۰۰ گرم قند، ۴۰۰ کیلو انرژی موجود است و این بدین معنی است که مقدار انرژی ناشی از خوردن خرما از قند ساده بسیار کمتر است و بسیار کمتر از قند، افراد را دچار چاقی و اضافه وزن می کند

۱۰۰ گرم خرما حاوی ۱.۵درصد پروتئین گیاهی از جنس مرغوب است

وی ادامه می دهد: فیبر موجود در خرما برای سلامت دستگاه گوارش و تغذیه بسیار مناسب است، علاوه بر آن کارتنوئید یا مواد رنگی در خرماست که پیش ساز ویتامینA و آنتی اکسیدان محسوب می شود که جلوی ضایعات و سرطانی شدن سلول ها را می گیرد.

فولات به عنوان ماده خونساز در خرما موجود است

وی افزود: خرما علاوه بر نکات گفته شده، مقدار قابل توجهی فولات و یا همان اسیدفولیک به بدن می رساند که جهت خون رسانی برای بدن لازم است و زنان هنگام بارداری مجبور می شوند، علاوه بر دریافت فولات از طریق غذا، قرص آن را نیز مصرف کنند.

درستی تصریح می کند: ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های خطرناک خونریزی دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، ۶۰ میلی گرم ویتامین C دریافت کند که تقریبا در هر ۱۰۰ گرم خرما ۱۴ گرم ویتامین C موجود است.

وی گفت: پتاسیم در این میوه به میزان قابل توجهی موجود است که برای جلوگیری از پرفشاری خون و برای کار صحیح عضلات و اعصاب ضروری است که به هم خوردن آن در بدن، بسیار خطرناک است. علاوه بر آن، خرما حاوی میزان قابل توجهی منیزیم است که برای اعصاب و عضلات ضروری است

یکی دیگر از خواص خرما ملین بودن و خنثی کردن اسید اضافی معده است

درستی ادامه می دهد: مواظب باشید در خوردن خرما افراط نکنید زیرا دارای قند زیادی است، در این صورت آنهایی که لوزالمعده حساس دارند یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد، باید کمتر از این میوه استفاده کنند.

به گفته وی، زیاده روی در خوردن خرما فرد را به امراض سوداوی مبتلا می کند و گرفتگی کبد و طحال را به دنبال دارد، همچنین پوسیدگی دندان و جوش زدن داخل دهان از نتایج زیاد خوردن خرماست و در نهایت کسانی که گرمی زیاد اذیتشان می کند و با خوردن خرما بدنشان جوش می زند، می توانند با استفاده از مخلوط خرما و ماست که بسیار مفید و مغذی است، از مزیت خوردن هر دوی آنها برخوردار شوند.