ملت ایران: محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس دل مشغولی بزرگی دارد؛ بحثتغییرات در پرسپولیس. اگرچه او با نهایت توان درحال انجام کارهایی است که هزینه این کار را بالا ببرد.
رویانیات که امروز برای عقد تفاهم امه با وزارت فناوری و ازتباطات و استفاده از ظرفیت باشگاه پیام به این وزارتخانه رفته بود، در این باره گفت: بر اساس این تفاهم نامه اجازه بهره برداری از باشگاه پیام را به مدت سه سال در اختیار گرفتیم. قرار است تیم های پایه، جذب بازیکنان جوان و اداره مدارس فوتبال این باشگاه بر عهده ما باشد و مرکز علمی کاربردی پرسپولیس نیز در این باشگاه مستقر می شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با مطرح شدن موضوع برکناری از باشگاه پرسپولیس انگیزه خود را از دست نمی دهید؟ گفت: هر کس باید تکلیف خود را به عنوان یک سرباز تا آخرین لحظه انجام دهد. حتی اگر من را برکنار کنند می خواهم برنامه هایم ادامه پیدا کند و از وزارت هم می خواهم کسی را به جای من منصوب کند که این برنامه ها را عملی کند.

تشکر از مطبوعات ورزشی

در ادامه خبرنگار دیگری به صحبت های اخیر وزیر ورزش و جوانان مبنی بر این که سجادی، مدیرعامل جدید پرسپولیس انتخاب می کند و همچنین صحبت های ضد و نقیض باران چشمه مبنی بر ادامه فعالیت رویانیان پرسید که وی پاسخ داد: فکر می کنم که اشکال اصلی کار از من است. وزیر ورزش و ستاد کل نیروهای مسلح و آقای باران چشمه از دست من اسیر شده اند. امیدوارم که من بروم و آنها راحت شوند. من باید از رسانه های ورزشی تشکری داشته باشم. به هر حال من در حوزه های مختلفی همچون اقتصادی، نظامی، اجتماعی و سیاسی با مطبوعات همکاری داشته ام اما اخیرا متوجه شده ام که مطبوعات ورزشی بسیار هوشمند و هدفمند کار می کند. آنها نقد به موقع انجام می دهند و البته پشت سر هم شما را زیر سوال می برند. با این حال همیشه از شفاف سازی و تقویت ورزش چشم پوشی نکردند. به هر حال اگر اشکالی بوده است، از جانب من است.

فکر نکنم عابدینی بیاید
وی پیرامون اظهارات روز گذشته امیر عابدینی مبنی بر اینکه اگر مدیرعامل پرسپولیس شود از رویانیان بهره خواهد برد، گفت: عابدینی را به عنوان مدیرعامل پرسپولیس قبول دارم و اگر او را به این سمت منصوب کنند حتما در کنارش کار خواهم کرد. البته فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد اما اگر بشود مدیریت فوتبالی با عابدینی و کارهای اقتصادی باشگاه با من. من را کیش کرده اند اما هنوز مات نشده ام. سوال من از مسئولان این است که چرا پرسپولیس که در آرامش کادر فنی و بازیکنان خود را انتخاب کرده است دچار این مشکلات می شود اما هیچکس کاری با استقلال و سپاهان ندارد؟

باشگاه را بدهید به خودمان
وی پیرامون مسئله واگذاری باشگاه پرسپولیس گفت: پیشنهاد ما این است که بخشی از مالکیت باشگاه را به شرکت پیشکسوتان هبه کنند و قسمت دیگر به بخش خصوصی و هواداران واگذار شود. پیشکسوتان باید در مدیریت فوتبالی باشگاه سهم داشته باشند نه در مدیریت اقتصادی، زیرا توانایی این کار را ندارند. تلفیق پیشکسوتان، هواداران و بخش خصوصی تنها راه درست واگذاری پرسپولیس است. بارها در این باره حرف زده ایم اما کسی گوش نمی کند. با اجرای این طرح اتفاق بزرگی در فوتبال ایران رخ می دهد.

وی درباره برخی مصاحبه های جنجالی محمد جعفر کامبوزیا درباره پرسپولیس گفت: از وی درخواست می کنم که اگر عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس است برای باشگاه حاشیه درست نکند اما اگر نیست ما را ببخشد.