ملت ایران: مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: ما تیم قدرتمندی را آماده کرده و در مسابقات فصل آینده درصدد هستیم از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع و در آسیا هم نتایج لازم را بگیریم.

علی فتح الله زاده پس از ملاقات با تنی چند از بازیکنان استقلال از جمله فرهاد مجیدی، هاشم بیک زاده پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود که در ادامه می خوانید.

فرهاد مجیدی حاضر به پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران نبود آیا با ایشان به توافق رسیدید؟

آقای مجیدی با ما قرارداد داشت و ما هم بر اساسا جدول تعیین شده پول قرارداد وی را پرداخت خواهیم کرد امروز فقط یک فقره چک به او دادیم الحمدالله با مجیدی به توافق کامل رسیدیم ما غیر از این یک فقره چک طی زمانبندی مابقی پول قرارداد را پرداخت خواهیم کرد. الحمدالله اگر پول نداریم یک نیمچه آبرویی داریم که بازیکنان بدون دریافت پولی با ما قرارداد می بندند اگر این نعمت نبود چگونه می توانستیم با دو میلیارد تیم ببندیم. با این مبلغ حتی یک تیم پانزدهم جدولی هم نمی توان بست.

با فرهاد مجیدی در خصوص اتفاقات پیرامون استقلال صحبت کردید؟

فرهاد وارد اینطور مسائل نمی شود من از او خواستم به عنوان بزرگتر به ما کمک کند چرا که من مثل سال های گذشته جوان نیستم تا همه امور را به تنهایی انجام دهم رابطه من با فرهاد مثل رابطه پدر با پسر است.

آیا این درست است که شما قضیه اختلاف مجتبی جباری با مدیران استقلال را به امیر قلعه نویی سپردید که آن را حل کند؟

نه، من به کسی نسپردم. من گفتم حرمت باشگاه استقلال باید حفظ شود تمامی افراد باید به موضع باشگاه احترام بگذارند و موضع خودمان هم در قبال افرادی که به باشگاه بی احترامی کنند مشخص است مجتبی جباری هم اجازه نداشت اینطور درباره باشگاه استقلال صحبت کند و باید رفتارش اصلاح شود وگرنه معلوم است که نمی خواهد در استقلال بماند و هرجا که دوست دارد می تواند، برود. اگر جباری در مورد خود من صحبت کرده بود من مثل پارسال گذشت می کردم اما او در مورد استقلال صحبت کرده است و باشگاه استقلال از من فتح الله زاده تا آبدارچی آن وامدار باشگاه هستند و باید حرمت باشگاه را حفظ کنند من هم به عنوان مدیرعامل باشگاه از کیان باشگاه دفاع می کنم و اصول را زیر پا نمی گذارم. آن حرف هایی که جباری زد حق باشگاه نبود. در طول فصل گذشته چندین تیم بزرگ دنیا وضعیت نابسامانی داشتند و حتی در حال از بین رفتن بودند و کار برخی از آنها حتی به دادگاه کشیده شد اما بازیکن نمی تواند در مورد باشگاه صحبت کند.

قلعه نویی اعلام کرده مجتبی جباری در فصل گذشته بیشتر از او پول گرفته است؟

قلعه نویی واقعیت را گفته است. خود من از فرهاد مجیدی خجالت می کشم او به من مراجعه می کند و من پولی ندارم به او بدهم اما همتا های من چپ و راست و پشت و روی پایشان گاوصندوق است از یک بازیکن می پرسند چقدر پول می خواهید او می گوید یک میلیارد، می گویند بیا این یک میلیارد و نیم را علی الحساب داشته باش چرا که دوربرشان پر از گاوصندوق های پر از پول است اما من با خواهش و تمنا تیم ببندم و بازیکن بگیریم.

جواد نکونام و مهدی رحمتی از چه زمانی در تمرینات شرکت خواهند کرد؟

به احتمال قوی از فردا در تمرین شرکت می کنند و اگر فردا این اتفاق نیفتاد پس فردا حتماً با تیم تمرین می کنند تا ان شاءالله با رسیدن ویزاها آماده سفر به اکراین شوند.

وضعیت بازیکنان خارجی استقلال به کجا کشید؟

دو بازیکن خارجی را تأیید کردیم آقای قلعه نویی هم با دیدن فیلم بازی آنها عملکردشان را مورد تأیید قرار داد کارشان خوب بود و با آنها قرارداد امضا خواهیم کرد.

جذب بازیکنان خارجی هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت، به طور نمونه اگر به بازیکنی ۲۰۰ هزار دلار بدهید به پول ما نزدیک یک میلیارد تومان می شود چگونه از پس این هزینه ها برخواهید آمد؟

۲۰۰ هزار دلار نزدیک ۶۰۰ میلیون تومان می شود و الان این پول در مقابل پولی که بازیکنان ایرانی می خواهند زیاد نیست حتی من می توانم بگویم آن بازیکنان خارجی که ما با ۲۰۰ هزار دلار جذب می کنیم نسبت به برخی از بازیکنانی که ما می خواستیم توانایی هایشان بالاتر است یکی از این بازیکنان از هر چهار ضربه کاشته ای که می زند سه ضربه آن وارد دروازه می شود.

وضعیت آکله دیگر بازیکن خارجی که این روزها در تمرینات استقلال شرکت می کند، چه می شود؟

در این مورد فردا تصمیم گیری می کنیم.