به گزارش ملت ایران به نقل از بازتاب، سایت بازتاب با انعکاس این خبر طی یادداشتی می افزاید: بازیکنان لیگ دو میلیاردی شدند! فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران برای کسانی که زیاد با فوتبال سر و کار ندارند، جالب و هیجان برانگیز است. معلوم نیست، مسئولین چگونه اجازه می دهند این رقم های سرسام آور رد و بدل شود؟ چرا هیچ نظارتی در کار نیست؟ چرا بازیکن صد میلیونی، یک میلیاردی و سپس دو میلیاردی شد؟ سقف قراردادها کجا رفت؟

این نکته جالب که بدانیم بازیکنانی که رقم بالا دریافت می کنند، از پرداخت رقم واقعی مالیات هم فراری هستند، چون برای پرداخت مالیات قرارداد صوری ارائه می دهند، به دلیل این که قرارداد سفید امضا می کنند.

بنا بر این گزارش، این روزها همچون زمان های مشابه چند فصل گذشته، سخن از قیمت های نجومی بازیکنان فوتبال است. البته به عبارتی بهتر، باید بگوییم که قیمت بازیکنان بر خلاف کیفیتشان مانند کالا افزایش یافته است؛ جالب این که مدیران برخی باشگاه ها در بالا رفتن نرخ بازیکنان بالاترین نقش را دارند.

این ارقام در این مطلب از شنیده های ما در این آشفته بازار است و هرچند منابع خبردهنده تقریبا موثق هستند، به هر حال وقتی پای مسائل مالی به میان میان می آید، بازار تکذیب داغ است.

وقتی بنا به گفته مسئول یکی از تیم های بزرگ، یکی از تیم های صنعتی جهت انتقال بازیکنی، هشتصد میلیون تومان برای رضایت نامه بازیکن به باشگاه مربوطه می دهد و حداقل همین مبلغ را به خود بازیکن معمولی داده است، خودتان حدس بزنید که این باشگاه با چند میلیارد وارد بازار! شده است.

این گزارش همچنین آورده است، در حالی که بیشتر باشگاه های بزرگ و مردمی و بازیکن ساز برای پرداخت کمترین دستمزد بازیکنان خود عاجزند، برخی باشگاه ها با پرداخت های کلان در بازار نقل و انتقالات جولان می دهند و بازیکنان شاخص تیم های یادشده را به تیم خود می برند، تا باشگاه های بازیکن ساز در نبردی نابرابر تنها برای بقا در لیگ به میدان بروند.

بنا بر شنیده های ما، باشگاه های صنعتی نیمی از مبلغ قرارداد بازیکنان را هم نقدی پرداخت می کنند! البته برای خالی نبودن عریضه با افتخار می گویند که قرارداد سفید امضا کردیم!

هم اکنون می پرسیم، چندین بازیکن معمولی با پیشنهاد میلیاردی مواجه هستند؟ باور می کنید یکی از باشگاه ها به رحمتی پیشنهاد شش میلیاردی برای سه سال داده است؟!

در این آشفته بازار، سایر باشگاه ها که از بودجه های صنعتی بهره نمی برند، مسلما مظلوم واقع می شوند و بناچار بازیکنان شاخص خود را از دست می دهند.

حال خودتان حدس بزنید، چرا انصاری فر که توسط علی دایی کشف شد، برای تیمی که دایی سرمربی آن است برای بستن قرارداد طفره می رود و چرا جباری و آندو با استقلال هنوز به توافق نرسیدند؟