ملت ایران: گواردیولا که از ژانویه گذشته با توافق با سران بایرن مونیخ هدایت این تیم را به دست گرفت، امروز در نخستین کنفرانس خبری خود در این باشگاه حضور یافت.

در این کنفرانس خبری، کارل هاینس رومنیگه، ‌ اولی هوینس و ماتیاس سامر او را همراهی کردند.

او صحبت‌های نخست خود را این طور آغاز کرد: این یک هدیه برای من بود که بتوانم اینجا حضور داشته باشم. اینکه حتی بایرن مونیخ به فکر امضای قرارداد با من بیفتد. از بایرن مونیخ به خاطر اینکه اجازه داد من مربی تیمشان شوم تشکر می‌کنم.

بایرن مونیخ در پایان فصل گذشته به نخستین تیم آلمانی بدل شد که توانست در سه جام معتبر عنوان قهرمانی را از آن خود کند. گواردیولا در این مورد گفت: باید با این موضوع کنار بیایم. می‌دانم که همواره در باشگاه‌های بزرگ، فشار زیادی به مربیان می‌آید. من نیز با این فشار کنار خواهم آمد. از فشارهایی که به من خواهد آمد آگاهم. این همان دلیلی است که به عنوان یک مربی مشغول به فعالیت هستم. شاید زمانی مربی تیمی شوید که به تازگی به دسته پایین‌تر سقوط کرده است. تجربه این کار را در نخستین فصلی که هدایت بارسلونا B را به دست گرفتم داشتم. زمانی هم مربی تیمی می‌شوید که قهرمان سه گانه شده و لیگ را نیز با اختلاف ۱۸ امتیازی فتح کرده است. شرایطی که اکنون در بایرن دارم کاملا متفاوت با زمان گذشته است. زمانی که مربی بایرن مونیخ هستید، تیم شما همواره باید خوب بازی کند. همیشه باید پیروز از میدان خارج شوید. شرایط من این است.