ملت ایران:علی فتح الله زاده در پیان جلسه با جواد نکونام در باشگاه استقلال، به سئوالات پرتعداد خبرنگاران پاسخ داد.
حرفهای فتح الله زاده از چرایی برگزاری ابن جلسه آغاز شد: مساله خاصی نبود. تیم های بزرگ و بازیکنان بزرگ مشکلات بزرگ تر دارند. شما ببینید از اول فصل بازیکنان به تفریح رفتند ما هنوز اینجا هستیم. الان هم که همه آنها جهانی شده اند و پول جهانی می خواهند. ولی ما پول جهانی نداریم. نکونام شخصیت برجسته ای دارد و من علاقه زیادی به او دارم. عملکرد درخشان او را در تیم ملی دیدید. ما به لحاظ مالی پول هایمان را ندادیم ولی او حرفی نزد. ساموئل هم پولی نگرفت. خارجی است اما حرفی نزد. می داند که باشگاه مشکلاتی دارد. جا دارد بازیکن خودمان هم اینطور باشند.
مدیرعامل استقلال در ادامه گفت: من اینجا نیمچه گلایه ای هم از مطبوعات دارم. همین پریروز یکی از بازیکنانی که گرفتم قسم خورد که ۷۵ درصد پولشان را از فصل گذشته نگرفته اند. حتی خود رویانیان هم گفت نداده است. همه تیم ها پول ندارند. برای سال آتی هم دولت در حال تغییر است. ما در نهایت این پول ها را خواهیم داد. من از رسانه ها می خواهم کمک کنند برخی حواشی ما را نادیده بگیرند. چون در آستانه بازی های سنگینی هستیم که قهرمانی آسیا را بگیریم. اگر به فینال هم برویم خوب است.
مدیرعامل استقلال درباره اظهارنظر جواد نکونام مبنی بر اینکه درباره دلخوری های باشگاه و او صحبت شده است گفت: می آیند می گویند فتح الله زاده گفته نکونام خوب بازی نمی کند. از آن طرف همین حرف را جور دیگر می گویند. از این حرفها رد و بدل می شود. ما دوست داریم نکونام بماند. وظیفه من این است سوتفاهمات را برطرف کنم. هفته آینده می بینید همدلی و هم قسمی شدید به وجود می آید. یک یا علی دوباره می گوییم و به آسیا می رویم.
وی درباره بیانیه علیه مجتبی جباری گفت: جباری که ادعای حرفه ای گری دارد و بازیکن بزرگی است نباید این حرفها را بیان کند. پارسال کدورتی اتفاق افتاد و من گذشتم. وقتی می گوییم باشگاه مسخره است، یعنی مدیرعامل و سرمربی ایراد دارد. باشگاه خیلی بزرگ تر از همه ماست. شرایط ما مشخص است. نمی گوییم به زور امضا کن. من کلی می گویم. من بازیکنی را می خواهم که بداند شرایط ما این است. هر کسی می تواند قدمش روی چشم ما. نکونام نگرفته. ساموئل نگرفته. صادقی نگرفته است. بائو نگرفته است.
مدیرعامل استقلال خطاب به جباری گفت: آقای جباری، من که آمدم قراردادت ۴۰۰ میلیون بوده است و ۲۰۰ تومان را نگرفته بودی. از نیم فصل ۷۰۰ میلیون پول دادیم. غیر از این است؟ وی افزود: این شرایط ماست. هر کسی دوست ندارد نیاید اینجا. ما آدمهایی می خواهیم که با این شرایط کنار بیاید. خودمان نه پاداش می گیریم نه پول می گیریم. البته گرفتنش ایراد نیست ولی من هر چه می گیرم به شما بازیکن می دهم. ۱۰ میلیارد نمی گیرم که به شما ۳ میلیارد بدهم. اصلا درباره جباری این انتظار را نداشتم.
مدیر عامل استقلال درباره اینکه آیا احتمال بازگشت جباری وجود دارد یا نه گفت: ما شرایطمان را گفتیم. اگر قبول کردید این قدر مصاحبه نکنید و توهین نکنید.
وی درباره اینکه گفته می شود جباری با پرسپولیس مذاکره کرده است گفت: بازیکن آزاد می تواند مذاکره کند. البته هوادار من را می شناسد. من اگر بازیکنی که نمره اش ۵ است برود من ۷ می گیرم. اگر بازیکنی می خواهد به پرسپولیس برود ایراد ندارد.
فتح الله زاده درباره بازیکنان جدید گفت: جمشیدیان، نظری، نوری و تقریبا قاضی را گرفتیم. ما ۶ تا بازیکن را بیشتر نمی توانیم بگیریم. درباره خارجی ها هم باید دقت کنیم. پس از تعطیلات صادقی و عمران زاده و منتظری را می بندیم.
وی در پایان درباره وضعیت جباری گفت: اگر قرار است قرارداد ببندد نباید این حرفها را بزند. ما نمی توانیم این ادبیات را تحمل کنیم.