ملت ایران:نیمار ستاره ۲۱ ساله تیم ملی برزیل در جریان بازی شنبه شب تیم ملی کشورش مقابل ایتالیا در آخرین بازی مرحله گروهی جام کنفدراسیون ها موفق شد تا یکی از ۴ گل تیمش را از روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی به ثمر برساند تا در برد ۲-۴ تیمش موقر باشد.

این چهاردهمین گل ملی نیمار با پیراهن تیم ملی برزیل بودکه در فصل ۳-۲۰۱۲ به ثمر رسید. بدین ترتیب نیمار با رکوردتاریخی ای که تا به اینجا دراختیار گرد مولر، رونالدو و کلایورت بود برابری کرد. او در طول یک فصل توانسته ۱۴ گل برای تیم ملی برزیل به ثمر برساند..

دراین بازه یک ساله، نیمار اولین بازی ملی اش در فصل ۳-۲۰۱۲ را در روز ۱۵ آگوست سال ۲۰۱۲ دریک بازی دوستانه مقابل سوئد برگزار کرد که آن بازی با برد ۰-۳ سلسائو همراه بود و از آن بازی تا حالا و در طول این یک فصل نیمار ۱۸ بار پیراهن تیم ملی کشورش را برتن کرده و در این ۱۸ بازی، ۱۴ گل ملی به ثمر رسانده.

در صورتی که او در نوامبر سال گذشته میلادی در بازی دوستانه تیمش مقابل کلمبیا که در نیویورک برگزار شد، می توانست ضربه پنالتی اش را مبدل به گل کند، این آمار می توانست بهتر باشد. البته نباید فراموش کرد که نیمار هنوز دو بازی دیگر تا پایان جام کنفدراسیون ها فرصت دارد تا آمار گلزنی اش را افزایش دهد.

طبق گزارش منتشره در روزنامه آ. اس به جز ۳ گلی که نیمار در مرحله گروهی رقابت های جام کنفدراسیون ها به ثمر رساند، سایر گلهای او در بازیهای دوستانه ای که برای آماده سازی تیم ملی برزیل برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برگزار کرده به ثمر رسیده اند(چرا که تیم ملی برزیل به دلیل میزبانی جام جهانی ۲۰۱۴ در بازیهای مرحله مقدماتی این رقابتها شرکت نمی کند.)

بازیکن دیگری که می تواند نام خودش را در جمع برترین گلزنان ملی در طول یک فصل ببیند، پدرو رودریگس است. این ستاره اسپانیایی که تا به اینجای فصل ۱۱ گل ملی به ثمر رسانده، می تواند در بازیهای پیش روی تیمش در جام کنفدراسیون ها تعداد گلهایش را افزایش دهد

نیمار در مجموع ۳۷ بازی ملی برای تیم ملی برزیل برگزار کرده و در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار به اردوی سلسائو دعوت شده بود و در طول این مدت ۲۳ گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده.