ملت ایران:پله اسطوره فوتبال برزیل در شبکه های اجتماعی این کشور به شدت مورد توهین و انتقاد قرار گرفته است.

ماجرا از این قرار است که از زمان آغاز رقابت های جام کنفدراسیون ها در برزیل، همه روزه تعداد زیادی از مردم برزیل در راهپیمایی های اعتراض آمیزشان به افزایش قیمت بلیط وسایل نقلیه عمومی و همچنین بالا رفتن هزینه ساخت وتدارک رقابت های جام کنفدراسیون ها دست به راهپیمایی می زنندو در اکثر روزها درگیری هایی میان این معترضان و نیروهای پلیس برزیلی ایجاد می شود.

حالا پله در شبکه های اجتماعی درخواست کرده تا به این اعتراضات پایان داده شود و یادآوری کرده که این رفتارها باید برروی حمایت از تیم ملی برزیل در جام کنفدراسیون ها متمرکز شود. اسطوره فوتبال برزیل در پیغامی تلویزیونی در حالی که پیراهن زرد تیم ملی برزیل را بر تن داشت، این صحبت ها را برزبان آورد و این پیغام تصویری دراینترنت دست به دست چرخیده. صحبت های او که از نظر خیلی ها بهترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال بوده، اصلا به مذاق مخالفان خوش نیامده و حتی برخی از بازیکنان تیم ملی برزیل از جمله نیمار، حمایتشان را از این اعتراضات که ده روزی است که در شهرهای مختلف برزیل آغاز شده، ابراز کرده اند.

در شبکه های اجتماعی حالا هزاران نفر پاسخ پادشاه فوتبال برزیل را داده اند. برخی ها در واکنش به صحبت های پله نوشته است: «پله ساکت، مثل یک شاعر است.» این جمله ای است که مدتها پیش روماریو در واکنشی تند در مقابل صحبت های جنجالی پله برزبان آورده بود. خیلی ها در صفحه های پله در شبکه های اجتماعی، پیغامی که نیمار بعد از برد ۰-۲ مقابل مکزیک در شبکه اینستاگرمش قرار داده بود را به اشتراک گذاشتند