ملت ایران: چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا در صحبت هایی اعلام کرد که تیمش تمایل و تصمیمی به ترک رقابت های جام کنفدراسیون ها را ندارد. این درحالی است که کاروان تیم ملی ایتالیا به خاطر شورش ها و اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف برزیل تمام وقت خود را در هتل محل اقامتش می گذراند و بازیکنان این تیم از هتل خارج نمی شوند.

این روزها اعتراضات اجتماعی در خیابانها و شهرهای مختلف برزیل رنگ تازه ای به خود گرفته است و کاروان آتزوری هم از زمان ورود به برزیل با مشکلاتی روبرو شده است.

شاگردان چزاره پراندلی امشب در شهر سالوادور مقابل برزیل به میدان می روند و این مربی ایتالیایی در صحبت هایی اعلام کرده که کاروان آتزوری قصد ترک رقابتها قبل از اتمام این تورنمنت را ندارد.

پراندلی گفته: «بازگشت به خانه چیزی نیست که ما به آن فکر کنیم. قطعا در روزهای اخیر شرایط تغییر کرده، چون زمانی که ما در ریو بودیم همه چیز خوب بود و ما در شهر به گشت و گذار پرداختیم وهیچ مشکلی هم نداشتیم. بعد د ر رسیفه(محل برگزاری بازی ایتالیا مقابل ژاپن) و حالا هم سالوادور هستیم. به خاطر مشکلاتی که داشتیم دراین دو شهر نتوانستیم از هتلمان خارج شویم و از این بابت نگرانی هایی داریم. ولی آیا به بازگشت به خانه فکر می کنیم؟ اصلا این طور نیست.»

شایعات منتشره در رسانه های برزیلی حکایت از آن داشتند که تعدادی از مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا با سران فیفا مذاکره کرده و درمورد احتمال بازگشت کاروان آتزوری به سرزمینشان با آنها صحبت کرده اند ولی پراندلی با تکذیب این صحبت ها گفت: «اعضای هئیت ایتالیا، درخواستی برای بازگشت به خانه به مقامات فیفا ارائه نداده اند. ما به عنوان افراد ورزشی دوست داریم تا در روز شنبه شاهد یک مسابقه فوتبال باشیم تا هواداران را شاد کنیم و امیدواریم که در خارج از استادیوم، شاهد اعتراضات مردمی نباشیم؛ چون این یک تناقض تمام و کمال است.»

او درادامه به این نکته اشاره کرد که از دیدن اینکه مردم برزیل برای گرفتن حقوقشان مبارزه می کنند، خوشحال می شود؛ البته تا زمانی که این اعتراضات و مبارزات به شیوه ای متمدنانه دنبال شود: «تا زمانی که این مطالبات و اجتماعات صلح آمیز باشد، می توانند باعثپیشرفت کشور شده و از آنها استقبال می شود ولی وقتی این اعتراضات به خشونت می گرایند، ما را نگران می کنند و نگرانی از این است که اوضاع الان به نحوی است که افراد نمی خواهند این اعتراض را به شیوه ای متمدنانه قرار دهند. الان به عکس ها نگاه می کردم. ما می بینیم که تعداد شرکت کنندگان دراین تجمعات از ۱۵ تا ۳۰ هزار نفر به یک میلیون نفر افزایش یافته اند. این نگران کننده است.»