ملت ایران: لوئیس فیگو بازیکن سابق باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید مطمئن است که لیونل مسی و نیمار، دوستاره باشگاه بارسلونا درک متقابل و خوبی از یکدیگر خواهند داشت و اعلام کرده که در انتظار فینال برزیل - اسپانیا در جام کنفدراسیون هاست.

فیگو در کنفرانسی خبری در کاراکاس پایتخت ونزوئلا اعلام کرد که با انتقال نیمار به بارسلونا، زوج مسی - نیمار، عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت: «بازیکنان بزرگ و باکیفیت همیشه درک خوبی از یکدیگر خواهند داشت. اگر این طور نشود هم به خاطر فوتبال نخواهد بود.»

فیگو درادامه راجع به جام کنفدراسیون ها هم صحبت کرد و گفت: «اسپانیا و برزیل از نظر تئوریک، مدعی قهرمانی در این تورنمنت هستند. قطعا در عمل اوضاع همیشه به نحو متفاوتی رقم می خورد و خواهیم دید که چه تیمی می تواند قهرمان جام کنفدراسیون ها شود.»

ستاره سابق باشگاه مادریدی در مورد شرایط کنونی رئال مادرید، تیمی که ۵ فصل برایش توپ زده گفت: «همیشه نمی توان قهرمان بود. بعد از فصلی که بدون جام به پایان رسید، من به عنوان یک هوادار امیدوارم که باشگاه بتواند به اهدافش برسد. فکر می کنم که هدف رئال مادرید قهرمانی در تمام تورنمنت هاست. رئال تیمی است که از نظر جهانی اهمیت زیادی دارد و باید ببینیم که با سرمربی جدید اوضاع چطور پیش خواهد رفت و با تغییر ساختار، اوضاع رئال چگونه خواهد شد.»

فیگو در بخش پایانی صحبت هایش درمورد دوست و هموطنش کریس رونالدو گفت: «رونالدو اگر بهترین بازیکن دنیا نباشد، جزو بهترین بازیکنان دنیاست. پرتغال همیشه تیم ملی قدرتمندی داشته و امیدوارم که روندی که این تیم در سالهای اخیر دنبال کرده، ادامه یابد و بتوانیم به جام جهانی برزیل راه بیابیم.»

لوئیس فیگو این روزها در ونزوئلاست تا در بازی خیریه ای که امشب قرار است در شهر بندری لا کروس میان تیم ستارگان با تیم محلی ورزشی آنزواتگی برگزار شود حضور یابد. علاوه بر او بازیکنان سرشناس دیگری از جمله گایسکا مندیه تا، میشل سالگادو، ویتور بایا و سانتیاگو سولاری نیز دراین بازی خیریه حضور خواهند یافت.