ملت ایران:حمید زینی زاده درباره دیدگاهش پیرامون جوانگرایی و تغییر ساختار سنی در فوتبال عنوان کرد: جوان گرایی و توجه به برنامه توسعه جوانان در امر ورزش و خصوصا فوتبال بایستی از اولویت های هر باشگاهی باشد. تغییر ساختار سن هر تیم بستگی به موقعیت تیم در جدول رده بندی و انتظاراتی که هواداران از نظر کمی از باشگاه دارند، بستگی دارد.

وی که طی روزهای گذشته درباره بحثجوانگرایی مورد انتقاد رسول خطیبی، سرمربی گسترش فولاد قرار گرفته بود درباره برنامه هایش در این باره اظهار داشت: تیمی که در رده دوم جدول و دو دوره نائب قهرمان بوده، همه انتظار دارند که در فصل آتی در یکی از مسابقات حدفی و لیگ مقام قهرمانی را به ارمغان بیاورد. همگان انتظار ندارند در گام اول همه بازیکنان فصل گذشته خود را آزاد و از تیم های پایه و یا از دیگر باشگاه ها، جوانانی جذب نماید بلکه مقدار جوانگرایی باید با مرور زمان و در یک پروسه زمانی ۵ ساله اتفاق بیافتد و هر ساله حداکثر ۲۰% تغیرات صورت پذیرد. بازیکنان نامی روزی هم جوان بوده و با فرصت دادن به انها این پروسه را طی کرده اند.

مدیرعامل تراکتورسازی همچنین گفت: طی سالهای گذشته باشگاه بازیکن های نظیر سعید آقایی، میثم نقی زاده، قریشی، علی طالبی، نوید خوش هوا، مسعود باغ آبادی و غیره… را آماده کرده و سه نفر اول الان به صورت قرضی در اختیار باشگاه گسترش فولاد بوده و امسال بنا به درخواست باشگاه فوق و دستور هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی جهت کمک به آن باشگاه در اختیار گسترش فولاد قرار گرفتمد و اگر همکاری و همیاری میان باشگاه های استان مطرح نبود این بازیکنان امسال جزو لیست باشگاه تراکتورسازی بودند. بقیه بازیکنان نظیر: ابراهیم عابد نژاد، نوید خوش هوا، علی طالبی، فرشاد احمد زاده، پیمان احمدی در لیست زیر ۲۳ سال زیر ۲۱ سال و زیر ۱۹ سال تیم قرار دارند که امیدواریم در سال های آتی حضور این بازیکنان در ترکیب ۲۰ نفره حرفه ای تیم بوده و بازیکنان جدیدی جایگزین آنان قرار گیرند.

مدیرعامل تراکتورسازی در پاسخ به این پرسش که مجید جلالی چه برنامه هایی برای جوانگرایی دارد بیان کرد: یکی از اهداف انتخاب جلالی توجه ایشان و کارنامه مثبت وی در امر بازیکن سازی و ساختار گرا بودن وی می باشد. حضور جوانان شایسته در دیگر استان های کشورمان و تیم های استان ما را بر این داشت تا ما با توافقی که با سرمربی باشگاه انجام دادیم در اولویت اول بازیکنان مورد نیاز برای تست زیر ۲۳،۲۱ و ۱۹ سال از تبریز و استان و در صورت نیاز از استان های دیگر جذب کنیم.

زینی زاده افزود: در خصوص جذب بازیکنان با تجربه و بزرگ و یا به اصطلاح بعضی ها میلیاردی، این بازیکنان تجربه و دانش فنی زیادی در طول فصول گذشته کسب کرده اند که مورد نیاز باشگاهی مانند تراکتورسازی جهت رسیدن به اهداف باشگاه در لیگ سیزدهم است. در ثانی با قرار گرفتن در کنار بازیکنان جوان باعثانتقال تجربیات خود به این جوانان خواهد شد و حضور تیم تراکتورسازی در مسابقات جام باشگاه های آسیا طلب می نمایدکه بازیکنان با تجربه و آماده از نظر فنی را جذب نماییم تا با ترکیب با تجربه جوان و بومی پایه این رقابتها بگذاریم.