تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه شب با پیروزی برتیم ملی کره جنوبی جواز حضور درمسابقات جام جهانی ۲۰۱۴برزیل را بدست اورد و قراراست بازیکنان این تیم امروز بعد از بازگشت به کشور بلافاصله به ورزشگاه آزادی بروند و مراسم استقبال از آنان با حضورعلاقمندان به این رشته در این ورزشگاه برگزار شود.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بلافاصله و در اقدامی تحسین برانگیز به همین منظور با نصب بنرو پلاکاردهایی درمیادین مختلف شهر تهران شهروندان را برای استقبال از دلاور مردان عرصه فوتبال که لبخند شادی را بر لبان ۷۵ میلیون ایرانی نشاندند، تشویق کرده است.
مراسم استقبال از اعضای تیم ملی فوتبال ایران ساعت ۱۷ عصر امروز(چهارشنبه) در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی آغاز می شود.
ملی پوشان فوتبال کشورمان برای نخستین بار با عنوان سرگروه از مرحله انتخابی جام جهانی فوتبال در آسیا به جام جهانی صعود کردند.
بعدازاین پیروزی رهبرمعظم انقلاب اسلامی، رییس جمهوری اسلامی ایران، رییس جمهور منتخب، رییس مجلس شورای اسلامی ودیگر مسوولان و روسا در پیامهای جداگانه ای به ملی پوشان فوتبال ایران تبریک گفتند.
عصر دیروز پس از پایان بازی ایران و کره جنوبی، و پیروزی غرور آفرین در مقابل میزبان، مردم ایران در تمامی شهرها به خیابانها آمده و با به دست گرفتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی و با به صدا درآوردن بوق خودروها، ساعتها در معابر شهر جشن گرفتند.