ملت ایران:هر وقت به بازی ایران مقابل کره جنوبی نزدیک می شویم یاد آن پیروزی ۶ - ۲ می افتیم که همه را مات و مبهوت کرد.
محمد مایلی کهن که این روزها ترجیح می دهد کمتر در مورد تیم ملی صحبت کند، درباره آن برد تاریخی می گوید: «در واقع ما آن زمان یکی از مظلوم ترین تیم های تاریخ ورزش کشورمان بودیم چون کمترین امکانات موجود را داشتیم و با بی مهری های وحشتناکی روبرو بودیم. می خواستیم پوسته تیم را تغییر بدهیم و به یکسری جوان بها بدهیم. از خیلی از اسم ها گذشتیم و حق را به حقدار دادیم اما این مساله عاملی شد تا خیلی ها شمشیر را از رو ببندند. یکسری نمی توانستند ببینند سهمی در تیم ندارند و به همین دلیل اشکال تراشی می کردند اما ما بر اساس لیاقت بچه ها را انتخاب کردیم و با تغییراتی که ایجاد کرده بودیم توانستیم پیروزی های خوبی از جمله ۶ - ۲ مقابل کره جنوبی دست پیدا کنیم.»
جملات مایلی کهن قبل از بازی ۶ - ۲ مقابل کره جنوبی هنوز از ذهن خیلی از بازیکنان پاک نشده. خود مایلی کهن هم آن جملات را به یاد دارد: «من به تک تک بازیکنانم مسوولیت دادم و گفتم ممکن است بعضی ها پدر نداشته باشند، بعضی ها مادرشان را از دست داده باشند، بعضی ها توان اقتصادی پایین داشته باشند و حتی عده ای بیماری های صعب العلاج دارند که برد ما باعثمی شود همه این مشکلات را به فراموشی بسپارند و دردهای بزرگ را فراموش کنند. پس باید همدل و یک جهت، همانطور که توانستیم تیم رویایی عربستان را شکست بدهیم کره را هم می بریم. من شک ندارم و این را در چهره تک تک شما می توانم ببینم. همین هم باعثشد بازیکنان با تمام توانشان مقابل کره به میدان بروند و آن برد تاریخی را رقم بزنند اما الان از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در اردو وجود دارد و ما باید با استرس بازی را ببینیم که چه می شود!»
بعد از آن بازی مربی کره جنوبی گریه کرد. گریه ای که از چشمان خیلی ها پنهان نماند اما مایلی کهن آن را ندید. مایلی کهن بعد از اینکه متوجه شد سرمربی کره گریه کرده، ناراحت شد و حتی خودش را لعنت کرد. هنوز هم وقتی با مایلی کهن در مورد آن اتفاق صحبت می کنیم بغض می کند: «من اصلا ندیده بودم، منتها بعدا که فیلم بازی را به دفعات دیدم و آنالیز کردم، دیدم مربی شان، نه سرمربی، گریه می کرد که متاثر شدم. یعنی شاید به نوعی خودم را لعنت می کردم. نمی خواستم کار من دل کسی را بشکند. الان هم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم اما گریه ایشان در مقابل شادی میلیون ها ایرانی ارزش این را داشت که پیروز شویم.»
با وجود اینکه محمد مایلی کهن شناخت خوبی از تیم کره دارد اما ترجیح می دهد توصیه ای به تیم ملی نکند تا در کار کی روش دخالت نداشته باشد: «من کنار تیم نیستم که بخواهم توصیه ای بکنم اما بعضی ها می گویند باید برای مساوی به کره برویم و برخی هم می گویند باید برای پیروزی به میدان برویم. به نظر من استراتژی این بازی را خود مربی تیم باید تعیین کند. بازی بسیار سختی مقابل این تیم داریم و آنها که نزدیک تیم هستند، می توانند در این زمینه تصمیم گیری کنند. خدا را شکر که دو بازی قبل را بردیم و تیم از نظر روحی و روانی در شرایط مناسب است. بازی بسیار سختی را در کره داریم و عیار کروش در بازی با کره مشخص می شود و او باید عیار خود را در این بازی نمایان کند.»