ملت ایران:پس از پیوستنش به تراکتورسازی گفت: قبل از هر چیز از باشگاه‌های فولاد، راه‌آهن، نفت تهران و ملوان که نسبت به من لطف داشتند تشکر می‌کنم. صحبت‌های آن‌ها انگیزه من را برای ادامه بازی چند برابر کرد.

وی درباره دلیل انتخاب تراکتورسازی برای ادامه فوتبالش گفت: خوشحالم که به یک تیمی قدیمی و ریشه‌دار آمده‌ام. این تیم هواداران پرشور زیادی دارد که دلیل اصلی انتخاب من همان‌ها بودند. امیدوارم بتوانم در فصل جدید لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انتظارات‌شان را برآورده کنم.

کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی در اظهار نظری گفته است که شماره ۸ و بازوبند کاپیتانی این تیم را به علی کریمی می‌دهد. کریمی در این رابطه گفت: او به من لطف دارد اما من به کاپیتانی فکر نمی‌کنم. اسدی سال‌ها برای تراکتورسازی زحمت کشیده و کاپیتان این تیم است. اگر این مسئولیت را همچنان بر عهده داشته باشد به من لطف کرده است. ضمن اینکه این طور تمرکز من بیشتر می‌شود.

ستاره جدید تیم فوتبال تراکتورسازی همچنین درباره تشویق هواداران پرسپولیس و صحبت‌های علی دایی که برای او آرزوی موفقیت کرده بود، گفت: از روز پنج‌شنبه که با تراکتورسازی قرارداد بستم به خودم قول دادم که فقط به این تیم فکر کنم. از علی دایی تشکر می‌کنم و برای او و پرسپولیس صمیمانه آرزوی موفقیت دارم.

کریمی در پایان خطاب به هواداران پرسپولیس هم گفت: از هواداران می‌خواهم که همیشه در کنار پرسپولیس و همراه آن باشند چون همان طور که قبلا هم گفته‌ام پرسپولیس از من و تمام کسانی که در آن بازی کرده‌اند بزرگتر است.