ملت ایران: اریک آبیدال، بازیکن فرانسوی دنیای فوتبال که تا فصل گذشته برای بارسلونا توپ می زد، چند هفته پیش با توافقی دوطرفه از بارسلونا جدا شد و حالا در صحبت هایی اعلام کرده که تیم های زیادی به دنبال به خدمت گرفتن او هستند.

این ستاره ۳۳ ساله در حال حاضر و بعد از تصمیم سران بارسا برای عدم تمدید قرارداد او، یک بازیکن ازاد است و اعلام کرده که تیم های زیادی هستند که می خواهند او را به خدمت بگیرند. آبیدال در صحبت هایی به لو۱۰سپورت گفت: «من فعلا در تعطیلات هستم و هیچ پیشنهادی دریافت نکرده ام. من تماس های مختلفی از باشگاه های متعددی داشتم ولی هنوز هیچ چیزی روشن نیست. من پیشنهادهایی از تیم های اسپانیایی و فرانسوی داشتم ولی تیم های زیادی به دنبال من هستند.»

آبیدال ادامه داد: «من به زمان نیاز دارم تا به بررسی این پیشنهادات بپردازم. من همسر و فرزند دارم و ۳۳ ساله هستم. پس الان شرایط برای من مثل وقتی که ۲۰ ساله بودم نیست. الان باید فاکتورهای متعددی را در نظر داشته باشم.»

اخیرا آبیدال در صحبت هایی اعلام کرده بود که دوست دارد تا در موناکو فوتبالش را دنبال کند؛ تیمی که فوتبالش را از آنجا آغاز کرده. او هنوز هم علاقه زیادی به انتقال به ورزشگاه استاد لوئیس ۲ دارد.

آبیدال ادامه داد: «انتقال به موناکو می تواند مسیر خوبی برای من باشد. این تیمی است که برای پیشرفت و صعود به لیگ یک تلاش زیادی انجام داده و همین الان هم بازیکنان زیادی را به خدمت گرفته. موناکو می تواند یکی از گزینه های پیش روی من باشد. وقتی فوتبالم را در سن ۲۱ سالگی آغاز کردم، فرزندانم هنوز متولد نشده بودند و اگر الان به موناکو بروم، آنها می توانند ببینند که پدرشان فوتبالش را از کجا شروع کرده.»