پیکه: نیمار به ما درسهای زیادی خواهد داد

ملت ایران: جرارد پیکه مدافع باتجربه باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا درگفتگو با «هافینگتون پست» احتمال بازگشتش به لیگ برتر انگلیس در آینده را رد نکرده؛ هرچند که تمایلش را برای ادامه حضور در بارسلونا ابراز کرده است.

پیکه در بخشی از صحبت هایش دراین باره گفت: «در زندگی هیچ وقت هیچ چیزی مشخص نیست و خود تو هم نمی دانی که چه اتفاقاتی ممکن است برایت رخ دهد. همه چیز به مسائل زیادی وابسته است ولی بارسا زندگی من است. من در بارسلونا متولد شده ام؛ دراینجا زندگی می کنم، خانواده ام اینجاست و اینجا خانه من است و دوست دارم که دراینجا بمانم.»

او در مورد نیمار، اولین خرید تابستانی بارسلونا در بازار امسال گفت: «او بازیکن خیلی خوبی است. نیمار در حالی به اینجا می آید که در زادگاهش کارنامه ورزشی موفقی داشته و نشان داده که بازیکن بزرگی است و من براین باور هستم که آمدن او به رشد بارسا کمک زیادی خواهد کرد. نیمار درسهای زیادی به ما خواهد داد و از ما هم درسهایی خواهد آموخت. همه اینها خیلی مثبت است.»

طبق گزارش منتشره در روزنامه ال موندو دپورتیوو پیکه در پاسخ به سوالی دراین باره که با حضور نیمار، نبردی میان مسی، نیمار و او ایجاد خواهد شد یا خیر گفت: «نیمار یکی از بهترین بازیکنان دنیاست. نه اصلا این طور نخواهد بود. من لیونل را واقعا دوست دارم. او مثل برادر من است. ما از زمان نوجوانی با هم فوتبال بازی می کردیم و رابطه ما رابطه شخصی و دوستانه ای است و نیمارهم قطعا به تیم کمک زیادی خواهد کرد.»

پیکه درمورد جام کنفدراسیون ها گفت: «ما بازیکنان از نظر فیزیکی به فصل های طولانی عادت کرده ایم و البته فصل گذشته با توجه به شرایط تیتو، کمی برای ما سخت تر از همیشه بود. ولی از نظر فیزیکی و بدنی همه ما آماده ایم. ما برروی هدف بعدی مان که فتح یک جام قهرمانی است تمرکز کرده ایم.»