ملت ایران: سرمربی تیم ملی ایران بعضا با رویکردی متفاوت و ترکیب هایی که تا حدودی شگفت زده مان می کند پای به مسابقات مهم می گذارد.
کی روش در دیدار مقابل قطر و به خاطر انجام بازی در خانه حریف و شرایط پیچیده آن مسابقه چند سورپرایز عمده در خط دفاع داشت و با بازی دادن به امیر حسین صادقی و هاشم بیک زاده و البته تغییر پست بازی پژمان منتظری خط دفاع محکم تری را به مصاف تیم فهد ثانی فرستاد و نتیجه اش را هم گرفت.
حال سوال اینجاست که آیا لزومی دارد تا دوباره کی روش با همتن ترکیب در خط دفاع و البته بال هایی که قابلیت های دور زدن مدافع روبرویشان را ندارند به میدان برود با حداقل در سه نقطه زمین تغییراتی به وجود خواهد آورد؟
گروهی معتقدند وقتی کی روش با ترکیب خط دفاعی جدیدش نتیجه گرفته و نفراتی مثل بیک زاده و صادقی در شرایط مسابقه قرار گرفته اند باید باز هم با همان ترکیب به میدان برود اما در صورت به میدان فرستادن همان خط دفاع چهار نفره خسرو حیدری بال راست خواهد بود و امکان بازی کردن یکی از هافبک ها یا وینگرهای باتکنیک و سریع تیم ملی مثل غلامرضا رضایی یا محمدرضا خلعتبری در ترکیب اصلی کم می شود.
با این حال کی روش به احتمال فراوان از آن سیستم ۲-۴ - ۴ یا ۱-۳ - ۲-۴ ای که مقابل قطر به زمین فرستاد به احتمال فراوان به ۳-۳ - ۴تهاجمی روی خواهد آورد و احتمال دارد تیم خود را با ترکیب احمدی، حسینی، منتظری، بیک زاده، حیدری، تیموریان، نکونام، جباری، خلعتبری، شجاعی و قوچان نژاد به زمین بفرستد.
اگر هم بنا به استفاده از سیستم ۱-۳ - ۲-۴ باشد باز هم می توان همین نفرات را در این سیستم جابجا کرد به شرطی که کی روش اصرار به استفاده از حیدری در بال راست نداشته باشد که در این صورت باید یا منتظری دوباره مدافع راست شود یا ماهینی پشت سر خسرو بازی کند.
در این شرایط و با این سیستم که انعطاف زیادی هم دارد در جناح چپ هم اگر خلعتبری از ابتدا به میدان نرود، با توجه به مصدومیت حاج صفی احتمال بازی کردن نفراتی مثل محمد یا پژمان نوری و قاسم حدادی فر وجود دارد.
به هر حال باید دید کی روش با فرستادن ترکیبی تهاجمی و سیستمی متفاوت – البته ۳-۳ - ۴ سیستم مورد علاقه کی روش است – به مصاف لبنان خواهد رفت و این تیم را از همان دقیقه یک تحت فشار می گذارد یا برای رسیدن به سه امتیاز این مسابقه حساس برنامه های دیگری در سر دار