ملت ایران: منصور پورحیدری با اشاره به شرایط پیش آمده برای این باشگاه خاطرنشان کرد: شرایط این روزهای باشگاه و تیم خوب نیست. با این که در زمان حساس نقل و انتقال بازیکن قرار داریم و استارت برای فصل جدید برای ما خیلی مهم است اما شاهد این اتفاقات هستیم.

وی افزود: هفت بازیکن تیم در اردوی تیم ملی حضور دارند و کادر فنی هم بعد از قهرمانی در لیگ برتر به دنبال حفظ یاران فصل گذشته و تقویت تیم است. همه ما منتظریم تا برای سومین بار جشن قهرمانی را در آسیا برپا کنیم اما با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

مدیرفنی باشگاه استقلال ادامه داد: مهمترین مشکل ما مالی است و بچه ها هم به دنبال مطالبات فصل قبل هستند. البته چون من از مسایل مالی اطلاع زیادی ندارم در این باره زیاد اظهار نظر نمی کنم. تیم نیاز به بودجه دارد ولی اختلافاتی بین وزارت ورزش، فتح الله زاده و هیات مدیره هست که از اصل آن بی خبر هستم.

پورحیدری در خصوص مشکلات موجود بر سر شروع تمرینات این تیم گفت: هفت بازیکن ما در اردوی تیم ملی حضور دارند که همین باعثشده بقیه بازیکنان هم دل به کار ندهند. قرار بود روز شنبه استارت بزنیم ولی زمین تمرین مشکل داشت. البته ما از روز یکشنبه تمرینات را آغاز خواهیم کرد و من امیدوارم که خیلی سریع کار را جمع کنیم.

وی درباره جدایی احتمالی چندین بازیکن فصل گذشته استقلال از این تیم عنوان کرد: آنچه که مسلم است هیچ کدام از این بچه ها به دنبال این نیستند که از استقلال جدا بشوند. ممکن است یک دو جابجایی را داشته باشیم که طبیعی است. بخش مالی مهم است و بچه ها هم نیاز دارند. اما مشکل اینجاست که پولی برای عقد قراردادهای جدید وجود ندارد.

سرمربی اسبق تیم استقلال در خصوص استعفای فتح الله زاده هم گفت: من از طریق اس ام اس متوجه شدم که فتح الله زاده استعفا کرده است. هیات مدیره باید خیلی سریع تکلیف باشگاه را مشخص کند. کاری به این ندارم که با استعفای فتح الله زاده موافقت می کنند یا نه، اما باید زودتر این مشکل را حل کنند. تیم نیاز دارد نسبت به فصل گذشته تقویت شود چرا که برای قهرمانی در آسیا می جنگیم.

پورحیدری همچنین خاطرنشان کرد: فتح الله زاده زحمات زیادی را برای استقلال کشیده است. او کارنامه خوبی دارد. با این حال نمی دانم که هیات مدیره چه تصمیمی خواهد گرفت. در هر صورت مهم این است که در شرایط کنونی مشکلات مالی را خیلی زود حل کنند. ما هم نیاز به این داریم که بازیکنان قدیمی را حفظ کنیم و هم یاران جدید را به خدمت بگیریم.