ملت ایران:اگر لبنان را در بیروت و ازبکستان را در تهران شکست داده بودیم و یا حداقل به آنها نمی باختیم دیگر برای بازی با قطر در دوحه که اتفاقا با آنها هم در ورزشگاه آزادی مساوی کردیم اینقدر استرس نداشتیم اما انگار به انجام کارهای سخت عادت داریم. ما قطر را در خانه اش در حالی شکست دادیم که آنها فقط باید برنده می شدند تا امیدی به حضور در مرحله پلی آف جام جهانی داشته باشند. ما قطر را بدون کریمی، دژاگه، پولادی و رحمتی شکست دادیم و حالا با این پیروزی امیدهایمان برای صعود مستقیم به جام جهانی بیشتر شد. علی کریمی در مصاحبه با ایران ورزشی درباره تیم ملی صحبت کرده است:
از بازی تیم ملی با قطر شروع کنیم.
من قبل از هر چیز به بچه های تیم ملی، کادر فنی و علاقه مندان به فوتبال تبریک می گویم. بازی با قطر در دوحه شرایط خاص خودش را داشت. گرمای هوا از یک طرف و تلاش آنها برای رسیدن به پیروزی و استقبال نسبتا خوبی هم که انجام داده بودند همه نشان از انگیزه آنها برای موفقیت بود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و بچه های ما با شایستگی به پیروزی رسیدند.
بازی دو نیمه متفاوت داشت و
طبیعی است که در نیمه اول، بازیکنان به خاطر شرایط آب و هوایی قطر خیلی به خودشان فشار نیاوردند با این حال فرصت گلزنی داشتند که از دست رفت. از طرفی فکر می کنم در ۴۵ دقیقه اول به فکر شناخت بیشتر و ارزیابی حریف بودند.
و نیمه دوم.
نیمه دوم خیلی بهتر بازی کردیم و غیر از گلی که زدیم یک فرصت دیگر را هم قوچان نژاد و یک فرصت را هم شجاعی از دست داد ضمن اینکه توپ و میدان هم در اختیار ما بود و خدا را شکر سه امتیاز باارزش این بازی را گرفتیم تا راه صعود مستقیم به جام جهانی هموارتر شود.
سه شنبه همین هفته با لبنان بازی داریم، آن بازی را چطور ارزیابی می کنید؟
لبنان در دقیقه ۷ + ۹۰ از کره جنوبی گل خورد و بازی شان مساوی شد. این نشان می دهد که آنها به هیچ وجه بی انگیزه نیستند و ما هم نباید آنها را دست کم بگیریم.
شاید اگر کره جنوبی، لبنان را شکست می داد بهتر بود.
ما الان باید به شرایط خودمان فکر کنیم و لبنان را در تهران شکست دهیم. شاید اگر کره بازی را می برد بهتر بود. البته الان با این وضعیت آنها باید ازبکستان را در سئول شکست دهند و اگر ما هم لبنان را ببریم که باید ببریم آن وقت شرایطمان برای صعود مستقیم به جام جهانی فوق العاده خوب می شود. به هرحال باید برای بازی با لبنان بیشتر زحمت بکشیم تا با تعداد گل زیادی به پیروزی برسیم.
به احتمال زیاد استقبال خوبی هم از بازی می شود؟
صددرصد همینطور است. فوتبالدوستان هیچ وقت آن هم در شرایط حساس تیم ملی کشورشان را تنها نمی گذارند. به امید خدا بچه ها هم پیروز می شوند تا استرس و دغدغه حضور در پلی آف را نداشته باشیم.
قطری ها گفته اند که مقابل ازبکستان در بازی آخر هم تمام توانشان را می گذارند؟
اگر به حرفی که زدند عمل کنند شرایط خیلی بهتر می شود. به هرحال برای آنها هم نباختن اهمیت دارد حتی اگر شانس نداشته باشند. ضمن اینکه بازی لبنان و کره جنوبی نشان داد که هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت.
شما هم برای بازی با لبنان به استادیوم می روید؟
خیلی دوست دارم که بروم و طوری برنامه ریزی می کنم که حتما در کنار دیگر هواداران، بچه های تیم ملی را تشویق کنیم. من مطمئنم ورزشگاه آزادی پر خواهد شد و آن روز من هم یکی از یکصد هزار نفر هستم.
اگر مقابل لبنان و ازبکستان نمی باختیم امروز شاید دغدغه بازی دیگر حریفانمان را نداشتیم؟
نباید به گذشته فکر کرد چون چیزی تغییر نمی کند. همانطور که باید بازی با قطر را فراموش و فقط به لبنان فکر کنیم. حتی امروز زمان فکر کردن به کره هم نیست و مطمئنم کادر فنی هم بازی به بازی فکر می کند.