ملت ایران: آندرس اینیستا بازیکن باتجربه و توانای باشگاه بارسلونا در گفتگو با «دپورتس کواترو» که روز شنبه پخش شد به آنالیزاوضاع تیم باشگاهی اش در فصلی که گذشت و در فصل پیش رو پرداخت.
اینیستا با فروتنی تمام درمورد اوضاع بارسلونا صحبت کرد و اعلام کرد که تیمش در بازی با بایرن مونیخ درمرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهره بدی را از خود به نمایش گذاشته و یادآوری کرد که این اتفاقی است که دیگر نباید تکرار شود.
اینیستا با نگاهی روبه آینده گفت: «تغییراتی در تیم خواهیم داشت. این تحولی است که باید هرسال انجام داد تا تیم در بالاترین سطح ممکن به رقابت کردن ادامه دهدو بدین ترتیب سال آینده بدون رقابت کردن، پشت درهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نخواهیم ماند. تلاش می کنیم که انتقام ناکامی مان در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا را بگیریم.»
او در انالیز فصلی که گذشت هم گفت: «من از اینکه این فصل به پایان رسید احساس آرامش می کنم و حس می کنم که اوضاع کم و بیش خوب پیش رفت. من اوضاع با گلهایی که می توانستم بزنم و یا با پاس گلهایی که می توانستم بدهم، آنالیز نمی کنم. چون چیزهای دیگری در بازی فوتبال هستند که مهمتر و سرنوشت سازتر و تاثیرگذارتر هستند و عملکرد یک بازیکن را با تعداد گلهایا پاسهایش نمی بینند.»
اینیتسا در بخش پایانی صحبت هایش درمورد خودش وهدف فردی اش گفت: «هدف من همیشه این است که فصل را به پایان برده و حس کنم که در این فصل بهتر از فصل قبل بوده ام.»