ملت ایران:چابی ارناندس ستاره خط میانی باشگاه بارسلونا در صحبت هایی به بررسی مسائل روز فوتبال اسپانیا پرداخته.
او در گفتگو با روزنامه اسپورت، در مورد عملکرد رئال مادرید زیر نظر مورینیو گفته: «نمی تواند این طور باشد که یک تیم بزرگ، مثل رئال مادرید ژوزه مورینیو بز یکند. من نمی خواهم که افراد این طور فکر کنند که من همیشه به مورینیو می تازم، چون واقعا هدفم این نیست ولی کاملا روشن است که من اصلا از فوتبالی که تیم او در زمین پیاده می کند، خوشم نمی آید.»
او در بخش دیگری از صحبت هایش در مورد فوتبال ویران گر رئال مادرید دوره کهکشانی ها صحبت کرد و گفت: «دیدن بازی رئال کهکشانی ها مرا خشمگین می کرد، چون آنها ایده روشن و مشخصی داشتند؛ زیدان، روبرتو کارلوس… آنها فوق العاده بودند. از هرنظر بازی را تحت کنترل داشتند. باید اعتراف کرد که آنها بهترین بودند. رئال مادرید ۵ تایی بویتره(که با حضور ۵ بازیکن اسپانیایی یعنی بوتراگنیو، مانولو سانچس، مارتین واسکس، میچل و میگل پاردسا به ۵ تایی های بویتره معروف شده بودند) را هم دوست داشتم، آنها هم تیم فوق العاده ای بودند و فلسفه فوتبالی روشن و خوبی داشتند.»
چابی درادامه در مورد رئال مورینیو گفت: «رئال مورینیو هیچ بویی از این ایده ها نبرده بود و رد پایی برای آینده به جای نگذاشت.» از سوی دیگر چابی به این نکته اشاره کرده که بارسلونااز دو دهه پیش سبک بازی اش را تغییر نداده.
او ادامه داد: «ما نه زمین را خشک می گذاریم تا مثل زمین کاشت سیب زمینی شود، نه ۳۰ هزار تا خطا انجام می دهیم و نه اینکه تلاش می کنیم تا بازی را گرم و جنجالی کنیم. حتی وقتی که رئال مادرید از ما جلو می افتاد هم ما این کارها را نمی کردیم؛ ما بردیم، باختیم و مساوی کردیم ولی همیشه با یک فلسفه بازی خاص این کار را انجام دادیم. نتیجه بازی شیادی و تقلب است. چیزهایی فراتر از برد و باخت هم وجود دارد.»
چابی درمورد حال و روز و شرایط خودش گفت: «من ۳۳ ساله ام ولی حالم خوب است و می خواهم به فوتبالم ادامه دهم و تا چند سال دیگر مبارزه کنم.»