به گزارش ملت ایران به نقل از گل - فیلیپ لام، کاپیتان بایرن مونیخ و یکی از مهره های کلیدی تیم ملی آلمان براین باور است که فصل گذشته، بدون هیچ تردیدی بهترین فصل تاریخ باشگاه بایرن مونیخ بوده ودرعین حال یادآوری کرده که با روی کار آمدن پپ گواردیولا دراین تیم، بایرن لحظاتی به مراتب بهتر را نیز تجربه خواهد کرد.
لام در گفتگو با روزنامه ' Süddeutsche Zeitung ' در صحبت هایی درمورد روی کار آمدن گواردیولا روی نیمکت مربیگری بایرن گفت: «او یک سرمربی باتجربه است و بایرن با او قوی تر نیز می شود.» او در بخش دیگری از صحبت هایش به مرور موفقیت هایی که یوپ هاینکس با بایرن کسب کرد پرداخت و درعین حال اعلام کرد که بی صبرانه منتظر آغاز کار پپ در بایرن در روز ۲۶ ژوئن است.
بایرن مونیخ فصل گذشته را با فتح قهرمانی سه گانه(بوندس لیگا، جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا) به پایان برد؛ این افتخاری است که تا به امروز هیچ تیم آلمانی دیگری موفق به کسب آن نشده است..
حالا چالش بزرگی پیش روی گواردیولاست ولی لام از هرگونه افت و لغزش احتمالی ای نمی ترسد و این را فرصت خوبی برای انگیزه دادن بیشتر به تیم و بهبود اوضاع کنونی می داند. او ادامه داد: «زمانی که اتفاق جدیدی می افتد، همه تازه بیدار می شوند. فصل موفق ما، مشکلی برای سرمربی جدیدمان نخواهد بود. تیم کنونی بایرن، تیم بی عیب و نقصی برای کسی مثل گواردیولاست. ما سالهای زیبایی را پیش رو داریم. این پایان کار نیست و تازه شروع کار است.»
البته لام درادامه به این نکته اشاره کرد که از برنامه های سرمربی جدید تیمش مطلع نیست ولی درانتظار آن است که قبل از انجام اولین جلسه تمرینی رسمی پپ با بایرن، با او تلفنی صحبت کند
لام درادامه به این نکته اشاره کرد که حتی اگر پپ با آوردن سیستم تیکی تاکا، سیستم کاری کنونی بایرن را تغییر دهد هم مشکلی درمیان نخواهد بودو گفت: «بایرن شخصیت خودش را دارد و بازیکنان ما شخصیت و کیفیت بالایی دارند. بازیکنان ما درکنار هم خواهند بود و هرچیزی که به تیم اضافه شود فوق العاده خواهد بود. یک مربی تراز اول و بین المللی به بایرن می آید. این دقیقا همان چیزی است که ما می خواهیم. ما در آستانه شروع یک دوره به یادماندنی هستیم و سالهای خوبی پیش روی ماست.»
مراسم معارفه گواردیولا در بایرن روز ۲۶ ژوئن برگزار می شود و در روز ۲۴ ژوئن نیز دو تیم بایرن و بارسلونا در دیداری دوستانه مقابل هم قرار می گیرند، طبق اعلام باشگاه باواریایی بلیط های آن بازی از هم اکنون فروخته شده و به اتمام رسیده است.
لام در بخش دیگری از صحبت هایش درمورد ناکامی تیمش در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ مقابل چلسی، به این نکته اشاره کرد که آن باخت تیمش را قوی تر وعزم بازیکنان را راسخ تر ساخت: «این تجربه عجیبی بود. ما درکنار هم درد و غممان را با هم به اشتراک گذاشتیم و بعد از آن کار را از نو شروع کردیم.»