ملت ایران:ماریو بالوتلی در جریان دیدار مقدماتی تیم ملی فوتبال ایتالیا مقابل جمهوری چک در فاصله چهار دقیقه، دو بار کارت زرد دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

چزاره پرندلی به این بازیکن پر حاشیه هشدار داده که باید حواسش را بیشتر جمع کند زیرا بازیکنان حریف به خاطر رفتار و خصوصیات او، همواره به دنبال عصبانی کردن وی هستند تا از زمین اخراج شود.

بالوتلی در زمان خروج از زمین، با مشت و لگد به دیوار تونل رختکن کوبید تا عصبانیت خود را نشان دهد. او مدتی پس از بازی در صفحه اختصاصی توییتر خود نوشت: «هر چه می خواهید بنویسید ولی در جام کنفدراسیون ها طرفدار تیم دیگری باشید! این را از اعماق قلبم می گویم. تمام بازی را یک بار دیگر تماشا کنید. همه آن را.»

هیچ کس از صحبت های او سر در نیاورد ولی بدون شک این صحبت ها بدون منظور نیز نبوده اند. او روز بعد در توییترش نوشت: «واکنشی که من نشان دادم درست نبود. از همه معذرت می خواهم. از هم تیمی هایم عذر می خواهم. هنوز هم باید چیزهای زیادی بیاموزم.»

پرندلی اعلام کرده از اینکه بالوتلی عذرخواهی کرده خوشحال است ولی تاکید کرده که به زودی با این مهاجم ۲۲ ساله صحبت خواهد کرد.

«باید بگویم که پیغام دوم او در توییتر را بیشتر دوست دارم. او باید بداند که همواره در معرض تحریک های بازیکنان حریف برای اخراج شدن قرار دارد. البته ماریو نیز با ضربه های آرنجی که بازیکنان حریف به او می زنند تحریک می شود که همین موضوع موجب اخراج وی می شود. ما بازیکنان بزرگی مانند جیان لوییجی بوفون و آندرا پیرلو را در ترکیب ایتالیا داریم ولی بالوتلی همواره در کانون توجه قرار دارد.»