ملت ایران: استعفای حاجی مورد پذیرش هیئت مدیره قرار نگرفت و این قابل پیش بینی بود. فتح الله زاده در مکتوبه ای بدون تاریخ، استعفای خود را اعلام کرد و برخلاف قانون و مقررات که باید نامه خطاب به رییس هیئت مدیره باشد، آن را برای وزیر نوشت و رونوشت آن را به نجف نژاد داد تا ثابت کند رفتنش ربطی به هیئت مدیره ندارد و از وزیر گله مند است. البته امروز سایت وزارت ورزش هم نوشت «این وزارتخانه در امور باشگاه ها به هیچ وجه دخالتی نمی کند و بدیهی است در شرایطی که مدیر عامل استقلال استعفای خود را به خبرگزاری ها و سایت ها اعلام کرده، موافقت یا عدم موافقت با این استعفا بر عهده هیئت مدیره باشگاه استقلال است و وزارت ورزش و جوانان تا آنجا که می تواند همچنان به سیاست های حمایتی خود از باشگاه ها و از جمله دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ادامه خواهد داد.»
او که این روزها مکرر خبرحضور این و آن به جای خود را می شنید، وقتی فهمید وزیر در تمرینات تیم ملی در مورد عزل او گفته «این اتفاقی است که برای همه ما ممکن است رخ دهد» دست پیش گرفت.
حاجی استعفایش را روی سایت گذاشت. استعفایی که گفته می شود مدتها پیش نوشته شده و از آنجایی که در آن عبارت «با توجه به فرا رسیدن فصل نقل و انتقالات» به چشم می خورد و مثلا از عبارت «با توجه به گذشت مدتی از فصل نقل و انتقالات» استفاده نکرده می توان متوجه شد که این نامه دیروز نوشته نشده است. حاجی با علنی کردن این نامه تصمیم دارد کار را یکسره کند. یا با استعفایش موافقت می شود که در نقش قهرمان رفته، یا ابقا می شود که پایانی بر حرف و حدیثهاست و اگر بعد هم برکنار شد خواهد گفت: من که خودم استعفا داده بودم چرا ب رفتنم موافقت نکردید. کیست که نداند فتح الله زاده عاشق مدیریت استقلال است؟
صبح امروزمقداد نجف نژاد در گفت وگو با رادیو ورزش در خصوص استعفای علی فتح الله زاده و مشکلات مالی باشگاه استقلال اظهار داشت: فتح الله زاده مرد روزهای بحران است باشگاه استقلال مشکلات مالی داشته اما فتح الله زاده و در کنار او امیر قلعه نویی این روزها را پشت سر گذاشته و برای تیم زحمات زیادی کشیدند و معتقد هستیم همه این موارد مرتفع می شود. من به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال صلاح نمی دانم که فتح الله زاده کنار برود و اگر با من باشد این استعفا را قبول نمی کنم.
وی در خصوص شایعاتی مبنی بر حضور فرد جدید به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال با توجه به صحبت های شایسته رئیس فدراسیون تنیس گفت: اکنون که با شما حرف می زنم به جز استعفای فتح الله زاده از هیچ کدام این موارد خبر ندارم. شرایط استقلال به جز موارد مالی مطلوب است و سایر عناصر باشگاه به کار خود مشغول هستند و صلاح نیست که در این شرایط دچار تغییراتی شوند. هواداران استقلال مطمئن باشند که از دروازه بان ما گرفته تا سایرین در باشگاه حفظ خواهند شد و همه بدون اینکه مشکلی داشته باشند به کار خود ادامه می دهند.
نجف نژاد تاکید کرد: بدهی های انباشته باشگاه استقلال از سال های گذشته باعثشد تا ما تحت فشار قرار بگیریم در حالی که از فصل گذشته خود فقط ۴ میلیارد تومان بدهی داریم. ما در فصل گذشته توانستیم ۵۰ درصد از هزینه های باشگاه را درآمدزایی کنیم و با حمایت های وزیر و دولت توانستیم امور خود را پیش ببریم. مباحثدیگر مشکلات بنیادی کل فوتبال کشور ماست که باید حل شود تا یقه باشگاه های بزرگ را نگیرد.
نجف نژاد بار دیگر در پاسخ به این سؤال که به نظر می رسد وزارت ورزش با شایسته برای مدیرعاملی باشگاه استقلال صحبت کرده است، گفت: من هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم استعفای فتح الله زاده مورد قبول ما نیست او در کوران های مختلف در کنار استقلال بوده و ما هم در کنار او بودیم. هواداران نگران نباشند فتح الله زاده استقلال را ترک نمی کند و بازیکنان هم همچنان در تیم ما حضور خواهند داشت و ما برای قهرمانی در آسیا باید مقتدرتر از سال گذشته پیش برویم و از هواداران هم می خواهیم حمایت بیشتری از استقلال داشته باشند.