به گزارش ملت ایران به نقل از گل -حسین ماهینی، مدافع راست ملیپوش پرسپولیس سال آینده را هم با پیراهن قرمز به بازی در لیگ ادامه می دهد. ماهینی که مورد توجه استقلال و سپاهان قرار داشت با تعصب مثال زدنی، این پیشنهاد ها را رد کرد تا همچنان در پرسپولیس بماند. بازی مقابل قطر و ادامه حضور در پرسپولیس بهانه ای شد برای صحبت با بازیکنی که مدت ها بود صحبت نمی کرد.
وضعیت اردوی تیم ملی چطور است؟
خدا را شکر خوب است. بعد از پایان لیگ و جام حذفی بدون استراحت آمدیم اردو تا برای۳بازی مقدماتی جام جهانی آماده شویم. تمرینات خیلی خوب ما مصادف شد با برد مقابل قطر تا خستگی از تن همه ما بازیکنان و کادر فنی خارج شود. خوشبختانه الان هم شرایط روحی و روانی خوبی داریم و اگر لبنان را ببریم می توانیم امیدوار تر از همیشه باشیم.
نتیجه بازی با لبنان را چطور پیش بینی می کنی؟ انتقام بازی رفت را می گیرید؟
انتقام که یک بار گرفتیم.۵گل به آن ها در تهران زدیم و انتقام سختی از آن ها گرفتیم. حالا هم فکرمان فقط و فقط برد مقابل لبنان است. تا قبل از بازی مقابل قطر می گفتند شانس صعود ما۳درصد است اما اگر لبنان را ببریم به نظر من۹۰درصد شانس صعود مستقیم به جام جهانی را داریم.
چرا در ترکیب اصلی نبودی؟
این دیگر برمی گردد به نظر کروش و کادرفنی. برد ایران برای من مهم است نه بازی در ترکیب اصلی. اگر تیم ملی بازی هایش را ببرد ما خوشحال می شویم. هم آن هایی که بازی می کنند و هم آن هایی که روی نیمکت می نشینند.
با این صحبت تو موافقیم. همدلی در تیم ملی موج می زند. در تصاویر می بینیم که بازیکنان نیمکت نشین تیم ملی بیشتر از اصلی ها که داخل زمین بازی می کنند استرس دارند. این همدلی چقدر در موفقیت تیم ملی تاثیرگذار است؟
خیلی خیلی. شما نگاه کنید یک همدلی خوبی بین بچه های روی نیمکت و داخل زمینی ها وجود دارد. همه دل شان با تیم است و دوست دارند تیم ملی حریفش را شکست بدهد. گوچی که گل زد ما که روی نیمکت نشسته بودیم زود تر از بازیکنان داخل زمین به او رسیدیم. خود من نفهمیدم چطور در صدم ثانیه به گوچی رسیدم. یک استارت زدیم و شانس آوردیم که داور به ما کارت نداد. در این برهه تیم ملی به همدلی نیاز دارد و امیدوارم سه شنبه هم این همدلی با حضور هواداران در ورزشگاه به وجود بیاید.
وضعیتت برای فصل بعد مشخص شد؟ در پرسپولیس می مانی یا به تیم دیگری مثل سپاهان می روی؟
من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد مشروط دارم و مشکل خاصی هم برای ادامه حضورم در این تیم نیست. قرارداد من با پرسپولیس قلبی است نه کاغذی و امضایی و برگه ای. من پرسپولیس را دوست دارم و مطمئنا در این تیم می مانم. امیدوارم با تیم خوبی که داریم و مدیریت و کادر فنی توانمندی که در اختیار داریم بتوانیم امسال به موفقیت برسیم.
سپاهان هم تو را می خواست؟
من هم از استقلال پیشنهاد داشتم و هم از سپاهان اما همان طور که گفتم قراردادم با پرسپولیس قلبی است و در این تیم می مانم. من نمی توانم از پرسپولیس جدا شوم و به همین دلیل این پیشنهاد ها خیلی زود منتفی شد.
کار کردن با علی دایی را چطور پیش بینی می کنی؟
من تا به حال افتخار نداشتم که با دایی کار کنم. او کارنامه خیلی خوبی در مربیگری داشته و در این چند ساله۳جام به دست آورده. به نظر من اگر پارسال دایی را داشتیم خیلی بهتر نتیجه می گرفتیم. فکر می کنم با درایتی که دایی دارد سال موفقی را پیش رو داشته باشیم.