به گزارش ملت ایران به نقل از گل – از حدود سه یا حتی چهار ماه قبل گفته می شد محمد رویانیان دنبال جمع کردن پدیده ها و ستاره های جوان تیم های دیگر بوده؛ رویانیان می خواست با مبالغ کمتر نسبت به آنچه در ابتدای لیگ دوازدهم انجام داده بود میانگین سنی پرسپولیس را پائین بیاورد و البته نقاط ضعف تیم را پوشش داده و کادر بازیکنانش در تمام مناطق زمین را تکمیل کند.
البته معلوم نبود وی با توصیه کدام مربی یا مربیان این تصمیم را عملی کرده و دنبال مذاکره با بازیکنان مد نظرش بود اما حتی با انتخاب علی دایی – که همواره به استقلال رای شهره بوده – باز هم همان بازیکنان اولین خریدهای پرسپولیس بودند؛ میلاد غریبی، یونس شاکری، عباس زاده از این دسته اند که البته با اوکی دایی پرسپولیسی شدند. در این میان بازیکنانی مثل میثم حسینی و مهرداد کفشگری با نظر دایی جذب تیم شدند و البته بازگشت علی عسگری هم با خواسته سرمربی تیم انجام شد.
با تمام این اتفافات اما پرسپولیس هنوز تا تکمیل شدن راهی طولانی دارد. در این راه حفظ نیلسون، مهرداد پولادی و رضا حقیقی که هوس اروپا رفتن بد جوری هوایی اش کرده بود گام بزرگی در راه تجهیز پرسپولیس به نیروهای کارامد به حساب می آید اما هنوز تا ۱۵ تیرماه که آخرین روز فصل نقل و انتقالات به حساب می آید می توان منتظر اتفاقات جدید و بهتری برای سرخ ها بود. اتفاقاتی که می تواند در میزان قدرت و درجه مدعی بودن این تیم برای به دست آوردن جام تاثیرگذار باشد.
خروجی ها:
هنوز مانده که به مهمترین خروجی ها برسیم وشاید هم اصلا نرسیم! در این بازار شلوغ نقل و و انتقالات هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و اصلا نمی توان گفت فلان بازیکن در پرسپولیس نمی ماند یا امکان سرخپوش ماندنش کم است. با این حال فعلا جدایی بازیکنانی مثل امیرحسین فشنگچی، عادل کلاه کج، میثم نقی زاده، افشین اسماعیل زاده از جمع سرخ ها قطعی شده یا حداقل اینکه چون با آنها تماسی گرفته نشده پس انها را باید جدا شده دانست. در بین بقیه نفراتی که قراردادشان تمام شده محمد قاضی و کریم انصاری فرد هم بیشتر از بقیه به در خروج نزدیکند هر چند شاید با خروج یکی دیگری در جمع سرخ ها ماندنی شود. در این بین لژیونر شدن انصاری فرد برای پرسپولیسی ها گران تمام نخواهد شد اما اگر قاضی به استقلال برود فصل سختی را حداقل در مواجهه با هواداران پرسپولیس در پیش خواهد داشت. همچنین تمدید نشدن قرارداد سیدجلال حسینی که ظاهرا تا پایان بازی های تیم ملی همه مشتریانش را استند بای نگه داشته می تواند برای هواداران این تیم خبر بدی باشد.
خریدهای احتمالی:
شجاع خلیل زاده:اولین بازیکنی بود که با پرسپولیس قرارداد داخلی بست اما حضور او در اردوی ملی باعثشد تا مساله نهایی شدن قراردادش به بعد از بازی های تیم ملی موکول شود. همچنین گفته شد او در کنار بنگر یا سید جلال بازی نمی کند و شروط اصلی اش کنار رفتن یکی از این بازیکنان است که فعلا بنگر در پرسپولیس ماندنی شده اما وضعیت سیدجلال در هاله ای از ابهام است.
قاسم دهنوی: باشگاه پرسپولیس می گوید با این بازیکن قرارداد داخلی بسته و دهنوی را باید پرسپولیسی بدانیم اما سپاهانی ها هم مدعی اند این هافبک مشهدی را جذب کرده اند و هنوز نمی توان قضاوت درستی در خصوص سرخپوش شدن این بازیکن داشت. البته نکته جالب آنجاست که تراکتورسازی هم مدعی شده می خواهد دهنوی را حفظ کند!
قاسم حدادی فر: بعید نیست رویانیان در اردوی تیم ملی در دوبی مذاکرات نهایی را بااین هافبک خوش نقش انجام داده باشد. خیلی ها می گویند حدادی فر قطعا برای فصل بعد پرسپولیسی خواهد بود اما هنوز خبر موثقی در این خصوص منتشر نشده است