ملت ایران: رضا قوچان نژاد درباره پیروزی مهم ایران برابر قطر گفت: بازی خیلی زیبایی بود. فکر می کنم به خاطر این برد باید به کارلوس کی روش تبریک گفت. او سیستم بسیار خوبی را در این بازی به کار گرفته بود و انصافا تیم هم خیلی خوب بازی کرد. من هم از اینکه توانستم کار سایر بازیکنان را تکمیل کنم و گل این بازی را به ثمر برسانم خوشحالم اما خوشحالی بزرگ من به خاطر شادی مردم ایران است و امیدوارم توانسته باشیم آنها را با این برد خوشحال کنیم.

وی با بیان اینکه کار برای تیم ملی ایران تازه آغاز شده است اظهار کرد: تازه در ابتدای راه هستیم. با برد برابر قطر فقط می تواینم از خودمان برای این نتیجه راضی باشیم و نه بیشتر. وقتی کار تکمیل می شود که بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم. برد برابر قطر ما را به هدفمان نزدیک کرد اما هنوز به هدف اصلی که همان صعود به جام جهانی است نرسیده ایم بنابراین باید شادی اصلی بماند برای بعد از بازی با کره.

قوچان نژاد افزود: دو بازی مهم دیگر پیش رو داریم. تا دیشب می توانستیم از نتیجه برابر قطر لذت ببریم اما باید این بازی را فراموش کنیم. درست است که در مقایسه با تیم لبنان، ایران تیم بهتر و با کیفیت تری است اما این دلیل نمی شود که فکر کنیم حتما این تیم را می توانیم به راحتی شکست بدهیم. اگر مثل بازی دیشب بجنگیم، با حمایت هواداران می توانیم لبنان را ببریم اما این طور نیست که پیروزی آسانی انتظار ما را بکشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنی با توجه به شکست برابر ازبکستان و لبنان، کار را خودمان برای تیم ملی دشوار کردیم گفت: من این حرف را قبول دارم اما گذشته ها گذشته است. باید به جلو و آینده فکر کنیم. الان باید به این فکر کنیم که با سیستم خیلی خوب کی روش، قطر را بردیم؛ قطری که بازی برابرش در خانه به هیچ وجه کار آسانی نیست.

مهاجم تیم ملی در پاسخ به این سوال که چه شد نتوانستی از موقعیت بسیار خوب در نیمه نخست استفاده کنی، گفت: مجتبی جباری سانتر بسیار خوبی انجام داد و من هم فکر کنم به خوبی سر زدم اما واکنش دروازه بان قطر خیلی خوب بود. به هر حال آن توپ گل نشد اما این را باید بگویم که ما در نیمه دوم چند فرصت خیلی خوب مانند آنچه برای مسعود شجاعی مهیا شد در اختیار داشتیم که متاسفانه به گل نرسید. با این حال مهم سه امتیاز بود که به آن رسیدیم.

مهاجم ایرانی استاندارد لیژ درباره گلزنی اش در دو هفته پایانی لیگ بلژیک گفت: هفته خوبی را پشت سر گذاشتم. در دو بازی سه گل زدم و حداقل فصل را خوب تمام کردم. من از شرایطی که از زمان حضورم در این تیم در ژانویه به وجود آمده رضایت کامل دارم.

قوچان نژاد افزود: من وقتی به استاندارد لیژ رفتم خیلی زود توانستم جایم را باز کنم اما بعد از بازی با کویت برای دو ماه نیمکت نشین شدم و این برایم خیلی سخت بود. بعد از گذشت این دو ماه مربی از عملکردم در تمرینات رضایت داشت و به همین خاطر من را به ترکیب برگرداند و من هم موفق شدم در دو بازی سه گل بزنم.

او در پایان درباره تیم آینده اش هم گفت: من با استاندارد لیژ قرار داد سه ساله دارم اما در فوتبال هیچ چیز غیر قابل پیش بینی نیست. با این حال من نمی خواهم در این روزها به چیزی به جز موفقیت تیم ملی فکر کنم و از همه می خواهم تمرکزشان در این روزهای حساس تنها تیم ملی باشد.