ملت ایران:تیم ملی فوتبال ایران که دو بازی قیلی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی را با ناکامی از دست داده بود توانست با پیروزی یک بر صفر مقال قطر امیدش برای صعود مستقیم به جام جهانی برزیل را افزایش دهد.

کارلوس کی روش در این بازی اسکلت تیم اش را روی تیم استقلال قرار داد تا بتواند با هماهنگی خطوط دفاعی و میانی بازیکنان این تیم استراتژی خود را پیاده کند.

تیم ایران اگر چه در نیمه اول حاکم برتر بود اما در دقیقه ۳۰ روی یک اتفاق نزدیک بود که گلی را دریافت کند. تیم ملی در نیمه دوم هم میدان دار بود و توانست توسط قوچانی نژاد گل برتری خود را در دروازه قطر قرار دهد.

تیم ملی در این نیمه چند موقعیت گل داشت. در این نیمه شجاعی در ۱۸ قدم تیم ملی برخوردی با بازیکن قطری داشت که مشکوک به پنالتی بود اما داور چنین نظری نداشت.

تیم ملی در این بازی با طراحی از میانه زمین به سمت دروازه حریف حرکت می کرد که نشانگر برنامه منطقی کی روش برای این بازی بود.

ایران بازی بعد خود را با لبنان در سه شنبه ۲۱ خرداد در ورزشگاه آزادی انجام خواهد داد. تیم ملی بازی رفت را در بیروت به این تیم واگذار کرد اما بعد از آن در چارچوب مسابقات مقدماتی آسیا توانست لبنان را به راحتی شکست دهد.