ملت ایران:به گزارش بخش بریتانیایی سایت گل، وین رونی، ستاره منچستریونایتد، آماده است تا در تابستان پیش رو راهی منچستریونایتد شود؛ البته در صورتی که این باشگاه با دستمزد درخواستی او موافقت کند.
این مهاجم ملی پوش از شرایطش در الدترافورد راضی نیست و می خواهد در تابستان الدترافورد را ترک کند.
چلسی، رئال مادرید و پاری سن ژؤمن نیز دیگر باشگاه هایی هستند که شرایط رونی را زیر نظر دارند و آماده به خدمت گرفتن او هستند اما آرسنالی ها که در این تابستان بودجه قابل توجهی را برای خرید بازیکنان جدید در نظر گرفته اند، جدی ترین مقصد برای رونی محسوب می شود.
با جدایی فرگوسن از منچستریونایتد، اکنون امید آرسنالی ها برای کاهش فاصله با شیاطین سرخ افزایش پیدا کرده و ونگر قصد دارد با به خدمت گرفتن رونی، به نوعی انتقال فن پرسی را هم جبران کند.
گفته می شود رونی به طور غیر رسمی به باشگاه آرسنال اعلام کرده که آماده است در همین تابستان با انتقالی پر سر و صدا راهی امیریتس شود.
او که فصل قبل در الدترافورد تا اندازه ای حاشیه نشین شد، می خواهد بار دیگر به ستاره تیمش تبدیل شود و با توجه به حضور توپچی ها در لیگ قهرمانان و همچنین ملی پوشانی ماند ویلشر، والکات و چمبرلین در این باشگاه، او از انتقال به آرسنال استقبال کرده است.
البته این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد که آرسنالی ها حاضر شوند بیشترین دستمزد تاریخ باشگاه شان را به او بپردازند.
هنوز دو سال از قرارداد فعلی رونی با منچستریونایتد باقی مانده که براساس آن، او هفته ای ۲۵۰ هزار پوند دستمزد می گیرد و حاضر به کاهش این مبلغ نیست.
این در حالی است که آرسنالی ها ساختار پرداختی بسیار سفت وسختی دارند که براساس آن به بازیکنی مانند والکات تنها ۹۰ هزار پوند در هفته حقوق می دهند.
آرسنالی ها این فصل بیش از ۱۰۰ میلیون یورو بودجه برای خریدهای تابستانی شان در نظر گرفته اند و از سوی دیگر قرارداد جدیدی که با پوما امضا کرده اند، دست ونگر را برای خریدها و پرداخت های بیشتر باز می گذارد.
آرسنال در فصل ۰۷-۲۰۰۶ به تیری آنری ۲۰۰ هزار پوند پرداخت می کرد و قرارداد فابرگاس در سال ۲۰۰۹ به ۱۱۰ هزار پوند افزایش پیدا کرد تا بتوانند او را در امیریس حفظ کنند.