ملت ایران: اریک آبیدال، ستاره فرانسوی باشگاه بارسلونا که در طول سالی که گذشت سختی های زیادی را به خاطر بیماری اش متحمل شد، روز ۵شنبه اعلام کرد که در پایان فصل از بارسلونا جدا خواهد شد.
او در بازی شنبه شب تیمش مقابل مالاگا در ۱۵ دقیقه پایانی بازی به میدان رفت و درپایان مسابقه با هواداران خداحافظی کرد.
مراسم خداحافظی آبیدال در نوکمپ، مراسم خوب و قابل قبولی بود و بزرگداشت شایسته ای از او به عمل آمد تا از ۶ سال زحماتی که او با پیراهن بارسا کشیده قدردانی شود.
آبیدال در این مراسم همسرش و دو دخترش و به علاوه ژرارد، پسرعمویش که بخشی از کبدش را به او اهدا کرده بود در کنار خود می دید و دراین مراسم بزرگداشت، که بعد از به صدا درآمدن سوت پایانی بازی برگزار شد، آبیدال گام به زمین چمن گذاشت.
او در صحبت های کوتاهی به هواداران حاضر در ورزشگاه گفت: «از طرف خانواده ام می خواهم از شما به خاطر حمایت هایی که از ما به عمل آوردید تشکر کنم. واقعیت این است که ما شش سال فوق العاده را درکنار شما تجربه کردیم. ازتمام کاتالونیایی ها متشکرم. شما بخشی از خانواده ما هستید. شما را همیشه در قلبم خواهم داشت. زنده باد بارسا وزنده باد کاتالونیا»
درجریان این مراسم آبیدال در محاصره تمام اعضای کادر فنی و بازیکنان بارسلونا قرار داشت وهمه آنها پیراهنی را برتن کرده بودند که روی آن نوشته شده بود «مرسی آبیدال» بازیکن شماره ۲۲ بارسلونا به علاوه پیراهنی با شماره ۲۲ و با شعار مرسی آبی را از کاپیتان های تیمش یعنی چابی ارناندس و کارلس پویول را به رسم یادبود دریافت کرد.
درزمان برگزاری این مراسم ویدئویی از صحنه های درخشان کارنامه ورزشی آبیدال با پیراهن بارسلونا و دوره بهبود او پخش شد و بعد ازپایان این ویدئو آبیدال اصرار داشت تا پویول در این مراسم صحبت کندو از هواداران می خواست تا نام او را صدا کنند تا پویول کمی برایشان صحبت کند و در میکروفن دائما تکرار می کرد: «کاپی! کاپی!» که منظورش کلمه کاپیتان بود ولی هواداران حاضر درنوکمپ دائما عبارت «آبی! آبی!»(مخفف نام آبیدال) را تکرار می کردند تا از اسطوره صبر و مبارزه تیمشان قدردانی کنند. آبیدال دراین مراسم باز هم به بارساییها قول داد تا به نوکمپ بازخواهد گشت