ملت ایران: بارسلونا در آخرین بازی خود در فصل جاری لیگا با نتیجه چهار بر یک مالاگا را شکست داد تا با ۱۰۰ امتیاز رکورد فصل گذشته رئال مادرید را تکرار کند. تیتو ویلانووا در نشست خبری بعد از بازی درباره موضوعات زیادی صحبت کرد؛ از ۱۰۰ امتیازی شدن تیمش تا انتقادهای یوهان کرایف.

۱۰۰ امتیازی شدن بارسلونا

از این که در دیدار برابر مالاگا به پیروزی رسیدیم، خوشحالم. با این پیروزی ۱۰۰ امتیازی و با رکورد رئال مادرید در فصل قبل برابر شدیم. خوشحالم که با اقتدار قهرمان شدیم.

جدایی کریستیان تیو، تیاگو آلکانترا و داوید ویا

آنچه درباره جدای تیو و آلکانترا مطرح شده، درست نیست آنها در بارسلونا خواهند ماند اما درباره ویا فعلا نمی خواهم صحبت کنم.

واکنش به انتقادهای یوهان کرایف

از کرایف به خاطر توجه به وضعیت سلامتی ام سپاسگزارم. همه ما می دانیم که او آدمی بی طرف است!

خداحافظی اریک آبیدال از بارسلونا

جدایی آبیدال توافقی بود. از این که دیگر او را در بارسلونا نمی بینیم، بسیار ناراحتیم. سخت است بتوان جانشینی برای او پیدا کرد اما این تصمیم باشگاه است و باید به آن احترام گذاشت. با آبیدال بسیار حرف زدیم اما در نهایت تصمیمی گرفته شد که همه از آن ناراحت شدیم. امیدوارم که آبیدال در تیم بعدی خود با نهایت قدرت ظاهر شود و توانایی هایش را اثبات کند. قدردان زحمات او در بارسلونا هستیم.

وضعیت ویکتور والدس و نیمکت نشینی او در دیدار برابر مالاگا

این هفته بارها با والدس صحبت کردیم. قبل از بازی هم با او نشستی داشتیم و حرف ها ردوبدل شد. خود او اصرار داشت که در این بازی به میدان نرود. از حرف های او فهمیدم که این آخرین حضور او در بارسلونا نیست. همه ما خواستار راحتی و آرامش والدس هستیم. هیچ مشکلی برای ماندن او ندارم. نمی دانم مشکل او چیست. اگر بخواهد که به همکاری خود پایان دهد به دنبال دروازه بان جدیدی خواهیم گشت.

مقایسه با گوآردیولا

من چند سال با گوآردیولا کار کردم و در موفقیت ها و ناکامی ها او شریک هستم.

ماندن در بارسلونا

پزشکان به من اطمینان دادند که مشکلی برای کار کردن نخواهم داشت. به همین خاطر با بارسلونا ادامه خواهم داد و فصل آینده هم روی نیمکت این تیم خواهم بود.