به گزارش ملت ایران به نقل از گل - ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید در پایان آخرین بازی تیمش در رقابت های این فصل لالیگا درکنفرانس خبری شرکت نکرد ولی ساعاتی قبل از آغازاین بازی که آخرین حضورش روی نیمکت مربیگری رئال بود در گفتگو با پونتو پلوتا شرکت کرد و دراینجا می توانید گزیده ای از آخرین صحبت های آقای خاص به عنوان سرمربی رئال را به گزارش آ. اس مطالعه کنید
*این بهترین خداحافظی در مادرید برای شما نبود. درست است؟ با توجه به اخبار منتشره و خبرهای رسانه ها می گویم.. چطور فکر می کنید؟
من چه فکر می کنم؟ فکر می کنم که جلدهای رسانه ها، جلدهایی هستند که علاوه بر دروغ گویی، با قصد و غرض نوشته شده اند. اگرقرار بود که همه چیزهایی که به نظرم درست نیستند را تکذیب کنم، اوضاع به نحو دیگری می شد ولی واقعا حیف است. احتمالا این آخرین باری است که در مورد مادرید صحبت می کنم و قطعا آخرین باری است که به عنوان سرمربی رئال مادرید این کار را انجام می دهم، به نظرم می رسد که این حداقل کاری است که می بایست انجام دهم. بازیکنانی که برای بازی شنبه شب نامشان را در لیست بازیکنان فراخوانده شده نمی بینند، به این دلیل به اردوی تیم دعوت نشدند که شرایط مناسبی نداشتند و از نظر دپارتمان پزشکی و یا نظر خودشان مناسب حضور دراین بازی نبودند. در مورد خدیرا باید بگویم که همه می دانند که به خاطر دریافت پنجمین کارت زردش محروم است. مارسلو در اردوی تیم ملی برزیل است. مصدومیت واران و دیگو لوپس هم که مشخص است. مصدومیت واران، مصدومیت مهمی است. سرخیو راموس مشکلاتی عضلانی داشت که در هفته های اخیر گریبانگیر او شده بود. کاکا به خاطر مصدومیت از ناحیه زانو که هفته پیش گریبانگیرش شد، غایب است و امیدواریم که مصدومیتی جدی نباشد و در نهایت په په، کریستیانو و کاسیاس در ناحیه پشت احساس ناراحتی می کردند و در طول هفته به طور کامل تمرین نکرده اند و هفته گذشته هم شرایط خوبی نداشتند. آنها مناسب حضور در این بازی نبودند. به همین خاطر، کسانی که به اردوی تیم دعوت نشده اند، به خاطر مشکلاتی است که داشته اند. جلد روزنامه هاحکایت از آن دارند که من می خواهم کسی را تحقیر کنم ولی این طور نیست. هرچند که من هدف این شرایط را درک می کنم. این آخرین باری است که با تمام غروری که برای دفاع از آرم رئال مادرید برروی پیراهنم صحبت می کنم و از الان به بعد همه چیز تمام می شود. یک دوره به پایان می رسد ودوره جدیدی شروع می شود، چه برای رئال مادرید و چه برای من و من بهترین ها را برای رئال مادرید آرزو می کنم
*چرا بیانیه ای درمورد شرایط بد فیزیکی این بازیکنان منتشر نشده و اگر ایکر کاسیاس از نظرفیزیکی شرایط بدی دارد، بیانیه ای برای اجتناب از این جنجال ها منتشر نشد؟
این اتفاق نیفتاد، چون یک تمرین کلی و عمومی بود که اطلاعات پزشکی تیم را منتشر نکنیم. من فکر می کنم که وقتی قصدو غرض بدی وجود ندارد، همه این رامی دانند و می توانند واقعیت را بنویسند. من شخصا فکر می کنم که حتی کسانی که جلد روزنامه ها را نوشتند هم دقیقا می دانستند که کاسیاس در دوهفته اخیر تمرین نکرده و واقعیت شناخته شده است. برای من هدف آنها کاملا مشخص است. حالا که همه چیز تمام شده، فکر می کنم که مهمترین چیز این است که رئال مادرید رو به جلو بنگرد.