به گزارش ملت ایران به نقل از گل - «ژوزه مورینیو به چلسی بازگشت» این خبری است که وب سایت رسمی لیگ برتر سحرگاه روز یکشنبه منتشر کرد.
بدین ترتیب آقای خاص به خانه، و به باشگاهی که در طول سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ درآن مربیگری می کرد بازخواهد گشت.
مورینیو در سن ۵۰ سالگی به چلسی بازمی گرد. آن هم در شرایطی که بعد از جدایی از این تیم سه جام قهرمانی در لیگ های داخلی کشورهای مختلف فتح کرده(دو قهرمانی در سری آ با اینتر و یک قهرمانی در لالیگا با رئال مادرید)، علاوه بر این یک بار هم با اینتر قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و دو سوپرکاپ ایتالیا(اینتر)، یک جام حذفی ایتالیا(اینتر)، یک جام حذفی اسپانیا(رئال) و یک سوپرکاپ اسپانیا(رئال) را نیز به ویترین افتخاراتش اضافه کرده است.
حالا نه سال و یک روز از برگزاری جلسه معارفه قبلی ژوزه مورینیو در استمفورد بریج می گذرد و او در همان فصل اول حضور روی نیمکت مربیگری چلسی این تیم را بعد از ۵۰ سال ناکامی در کسب جام قهرمان لیگ برتر نمود. در همان فصل هم بود که او با چلسی قهرمانی در لیگ کاپ را تجربه کرد و تیمش را تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند. در دومین فصل حضور در چلسی او با موفقیت از عنوان قهرمانی تیمش در لیگ برتر دفاع کرد و در سومین فصل حضور او چلسی یک قهرمانی دو گانه در جام حذفی و لیگ کاپ به دست آورد. مورینیو در سپتامبر سال ۲۰۰۷ چلسی را ترک کرد.
حالا او برای دومین بار در استمفورد بریج معارفه می شود. آن هم بعد از کنار رفتن رافا بنتیس و درحالی که تیم سهمیه حضور در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا رانیز کسب کرده است.