ملت ایران:بارسلونا توانست با پیروزی آسان مقابل مالاگا فصل را با ۱۰۰ امتیاز به پایان ببرد. آنها به این ترتیب با رکورد فصل پیش رئال مادرید برابری کردند.
بارسا بهترین آغاز را داشت و در همان دقیقه ۳ به گل رسید. پاس عمقی عالی آندرس اینیستا با فرار پدرو از تله آفساید همراه شد و او توپ را به داوید ویا سپرد تا او به سادگی دروازه حریف را باز کند.
سسک فابرگاس در دقیقه ۱۴ گل دوم را زد. او پس از حرکتی انفرادی که با یک و دو با اینیستا همراه شد توپ را با ضربه ای دقیق به ضربه کابایرو زد.
تنها دو دقیقه بعد بود که گل سوم به ثمر رسید. روی یک کرنر که ناقص دفع شد، مارتین مونتویا از پشت محوطه جریمه با شوتی دیدنی توپ را به گل تبدیل کرد.
کاتالان ها سپس بازی را آرام کردند.
مالاگا سپس دست به حمله زد. آنها از چند موقعیت بسیار خوب داشتند، از جمله ضربه خواکین که جرارد پیکه از روی خط دروازه برگرداند.
اما آندرس اینیستا در دقیقه ۵۲ گل چهارم را به ثمر رساند. او در فاصله ۲۰ متری دروازه با شوتی تماشایی و دقیق گل چهارم را هم خودش زد.
مالاگا باز هم حمله کرد و سرانجام در دقیقه ۵۷ به گل رسید. مورالس روی پاس خسوس گامس توپ را به سقف دروازه خوسه پینتو رسید.
بازی به سود بارسا به پایان رسید. مالاگا هم با دو شرط می تواند به لیگ اروپا برسد: این که نتایج به سود آنها رقم بخورد، و این که محرومیت یوفا از آنها برداشته شود.