ملت ایران:هفته دیگر زمان می خواهد انتخاب کند تیمی را که قرار است فصل آینده لیگ برتر در آن بازی کند. هادی عقیلی را می گوییم، بازیکنی که دل کنده از فوتبال قطر و می خواهد برگردد ایران تا خللی در تحصیلات پسرش به وجود نیاید. سپاهان و استقلال، ۲ باشگاهی هستند که برای جذب مدافع القطر تور خود را پهن کرده اند. البته که شانس سپاهان بیشتر است اما استقلالی ها هم قصد دارند عقیلی را جانشین منتظری کنند. بازگشت عقیلی به قطر و پیشنهاد استقلال و سپاهان بهانه ای شد برای صحبت با مدافعی که می گویند پیراهن شماره ۵ را در اصفهان برایش کنار گذاشته اند.
این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:
خیلی ها دوست دارند بدانند تکلیف تیم آینده هادی عقیلی چه زمانی مشخص می شود؟
هنوز که چیزی مشخص نیست. فکر کنم ۲،۳ هفته دیگر که به ایران برگشتم تیم جدیدم را انتخاب کنم.
این تیم جدید یا استقلال است یا سپاهان؟
فعلا که این ۲ تیم بزرگ به من پیشنهاد داده اند اما هنوز تصمیم ام را نگرفته ام.
وقتی در ایران بودید با مسوولان دو تیم مذاکره کردید؟ این مذاکرات تا چه حد پیش رفت؟
من برای انجام کارهای شخصی ام به تهران آمدم اما مسوولان این دو تیم با من در تماس بودند. نه اینکه بنشینیم و مذاکره کنیم. آنها به صورت تلفنی پیشنهادهای شان را به من دادند و من هم از طریق مدیر برنامه هایم پیگیر این پیشنهادها هستم.
ولی می گویند مذاکرات شما با سپاهانی ها خیلی موفقیت آمیز بوده
ببینید وقتی ۶ ماه پیش آمدم ایران، حرف از این بود که من برای فصل جدید با سپاهان قرارداد می بندم. این حرف ها هم به خاطر ۷ سالی بود که آنجا بازی کردم و سال های خوبی را گذراندم. به خاطر آن ۷ سال و علاقه مندی ام به هواداران سپاهان ترجیح دادم تیم اولم یا همان اولویتم سپاهان باشد.
پس می توانیم بگوییم برای فصل جدید پیراهن سپاهان را می پوشی؟
هنوز صددرصد نه. امضای قرارداد من با سپاهان بستگی به یکسری شرایط دارد. دوست ندارم شرایطم مثل ۷ سالی باشد که آنجا بازی می کردم.
این شرایط مالی است؟
اصلا. مشکل من با سپاهان اصلا مالی نیست اما نمی توانم بگویم که چه شرایطی را می خواهم.
قاسم دهنوی با سپاهان قرارداد بسته و وقتی می خواسته شماره ۵ را انتخاب کند مسوولان باشگاه تاکید کرده اند که شماره ۵ متعلق به هادی عقیلی است؟ این مساله نشان می دهد کار شما با سپاهان تمام است که شماره ۵ سابقتان را کنار گذاشته اند. اینطور نیست؟
هنوز که فصل شروع نشده و کسی پیراهنی را نپوشیده. همانطور که پارسال پیراهن شماره ۵ را پوشیدند شاید امسال هم بپوشند. ضمن اینکه شماره پیراهن مساله مهمی نیست و باور کنید تا الان که شما می گویید از این موضوع اطلاعی نداشتم.
بحثاستقلالی شدن شما به کجا رسید؟ اصلا از چه زمانی استقلالی ها برای جذب شما پیشنهاد دادند؟
۲،۳ماه پیش بود که استقلالی ها تماس گرفتند. آمدم تهران، دوباره تماس گرفتند. چون می خواستم به کارهای شخصی ام برسم در تهران نتوانستم با آنها مذاکره حضوری داشته باشم. مذاکره با استقلال در همین حد بود، حالا هم مدیر برنامه هایم پیگیر این پیشنهاد و همچنین پیشنهاد سپاهان است تا ببینیم چه شرایطی رقم می خورد.
به عنوان سوال پایانی، دلیل اینکه دیگر در قطر بازی نمی کنید چیست؟
چند ماه پیش با سایت الکاس قطر مصاحبه کردم که گفتم دیگر نمی خواهم در لیگ ستارگان بازی کنم. پرسیدند از کشور قطر یا فوتبالش خوشت نمی آید؟ که گفتم نه. به خاطر تحصیلات پسرم دیگر نمی توانم در قطر بازی کنم. همین موضوع دلیل اصلی بازگشتم به ایران است.