ملت ایران: تیتو ویلانووا، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری تیمش قبل از برگزاری بازی امشب بارسا مقابل مالاگا در آخرین هفته رقابت های این فصل لالیگا شرکت کرد و درمورد مسائل مختلف روز باشگاه کاتالان به صحبت پرداخت. این گزارش را در دو قسمت برای شما آماده کرده ایم.
*آبیدال:سوالات زیادی دراین باره از مدیران پرسیده شده. از دیدگاه فردی می توانم بگویم که این اتفاق خیلی دردناکی برای من بود. چون ما بازیکن دیگری مثل او نخواهیم یافت. ولی این تصمیمی با رضایت طرفین است و مطمئنم که هم دنیا از این اتفاق خوششان نمی آید ولی تصمیمی دوطرفه بوده. این موردی استثنایی است. اتفاقاتی رخ داد که هیچ کسی توقعش را نداشت. امیدوارم که او به تیم بزرگی برود ونشان دهد که می تواند درسطح بالایی بازی کند. می دانم که او بازی خواهد کرد. ماهمه چیز راارزیابی می کنیم ودربازی امشب هم دقایقی بازی خواهد کرد.
*این تصمیمی ورزشی بود؟:کمی از همه چیز داشت. مورد آبیدال، موردی استثنایی است که تاپیش ازاین هیچ وقت رخ نداده بود. می بایست دراین باره تصمیم گیری می شد. امیدوارم که بتواند نشان دهد که در سطح بالایی برای بازی کردن است. هضم کردن چنین مشکلی اصلا کار ساده ای نیست.
*آینده تیتو به عنوان سرمربی بارسا:نیازی به شفاف سازی درمورد هیچ چیزی نمی بینم. می توانم بلندترازاینها این را بگویم ولی شفاف تر از این نمی توانم حرف بزنم. من دربارسلونا می مانم. به سرمربی گری بارسلونا ادامه خواهم داد. از کرویف متشکرم که نگران شرایط سلامت من بود. ما می دانیم که او این صحبت ها رااز دیدگاه بی طرفانه برزبان می آورد
*بازی با مالاگا:اگر مدتها از من می پرسیدید که ما ممکن است فصل رابا۱۰۰ امتیاز به پایان برده و با فاصله ۱۵امتیازی با رئال قهرمان شویم، می گفتم که این دیوانگی محض است. مالاگا همیشه می خواهد فوتبال بازی کند. این آخرین بازی خانگی ماست. چه این بازی در خانه برگزار می شد و چه خارج از خانه، به خوبی دراین مسابقه به تلاش می پرداختیم
*والدس:من با او در طول سال صحبت کرده ام. او اگر می خواهد بماند، که بهتر… یک مشکل از مشکلات تابستانی ما کم می شود. ازنظر من هیچ مشکلی نیست. کار و تلاشهای او مثال زدنی است.