ملت ایران:علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال بعد از ابقا در پست خود باید تا یک هفته شرایط مالی نافرم تیمش را سروسامان بدهد. او که به قول خودش امسال مقابل مشکلات خم شده، هنوز روحیه اش را حفظ کرده است تا جایی که وقت مصاحبه همان آدم جذاب و شوخ و خوش صحبت است.
سوژه مصاحبه ما با فتح الله زاده بحثامروزش در این باره بود که ماندنش هنوز ۵۰-۵۰ است. او می گوید: با دوستان هیئت مدیره جلسه گذاشتیم و آنها لطف کردند و استتعفای بنده را نگذاشتند مطرح بشود. با این حال ما یک هفته فرصت داریم تا برویم دنبال راهکارهای اقتصادی و ببینیم می شود کار را جمع کرد یا نه… اگر شد هفته دیگر دور هم می نشینیم وو برای بکسال بعد کار را می بندیم.
فتح الله زاده در پاسخ به این سئوال که چقدر به جمع شدن مثبت این بحثخوش بین است جواب سرراستی نمی دهد این درحالی است که استقلال به نقش آفرینی او در فصل نقل و انتقالات نیاز دارد.
اما یک موضوع مهم، اینکه نظر می رسد بازگشت علی کریمی به فوتبال تمام تیمهای لیگ برتری را به فکر انداخته تا او را جذب کنند. بعد از گسترش فولاد، فولاد، راه آهن، نفت تهران، ملوان و تراکتورسازی حالا نوبت به استقلال رسیده. فتح اله زاده که عاشق ترکاندن بمب های بزرگ در فصل نقل و انتقالات است در محفلی خصوصی اعلام کرده که به کریمی برای حضور در استقلال پیشنهاد می دهد.
وقتی این شایعه را با او مطرح می کنیم این طور جواب می دهد که: علی کریمی بازیکن بزرگ و شخصیت ممتازی است اما این بحثاصلا مطرح نبوده چون تازه امروز این مسئله که او به پرسپولیس نمی رود قطعی شده و در هر صورت در این مورد باید امیرقلعه نویی تصمیم بگیرد نه من اما من دوست دارم علی کریمی آبی پوش بشود. چراکه نه؟ او بازیکن مهم و ممتازی ئ رفوتبال ایران است و استقلال جای این دسته ستاره هاست.
سئوال آخر ما از فتح الله زاده درباره پیشنهاد ۱۰ میلیاردتومانی علی شفیع زاده برای کمک به استقلال در قبال در اختیار گرفتن بخشی از سهام باشگاه است که فتح الله زاده می گوید: در این مورد اختیار با اقای وزیر است نه بنده. من فقط می توان قرارداد اسپانسر امضا کنم. چون استقلال و پرسپولیس دولتی هستند در این زمینه باید خود اقای وزیر تصمیم بگیرد.