ملت ایران:این در حالی است که آبی پوشان تهرانی در فصل گذشته مشکلات مالی زیادی داشتند. عده ای از بازیکنان استقلال معتقدند در این باشگاه پول قرارداد بازیکنان به طور مساوی تقسیم نشده و این بی عدالتی صدای اغلب بازیکنان را درآورده است. این ماجرا وقتی برای معترضان عذاب آور تر می شود که می بینند چند بازیکن تا به امروز نزدیک به۹۰درصد از دستمزدشان را دریافت کرده اند.
از باشگاه استقلال خبر می رسد بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، خسروحیدری، پژمان منتظری، جی لوید ساموئل و مجتبی جباری تقریبا تمام دستمزد خود را دریافت کرده اند. البته بازیکنانی هم هستند که تا امروز ۲۰درصد پول گرفته اند؛ بازیکنانی که در فصل گذشته کم در ترکیب استقلال حضور نداشتند.

یکی از آنها حنیف عمران زاده است؛ مدافعی که در فصل دوازدهم بازی های زیادی را برای استقلال انجام داد. البته در پرونده مالی عمران زاده دیده می شود که نزدیک به ۲۵۰میلیون تومان در این فصل دریافت کرده است اما بخش اعظمی از این دریافتی متعلق است به بدهی های فصول قبل. ظاهرا مدیران سابق باشگاه استقلال دستمزد این مدافع را به موقع پرداخت نکرده بودند. علی حمودی مدافع استقلال هم چنین شرایطی دارد. او می گوید: «من تا الان فقط ۲۰درصد گرفتم. خیلی ها بودند که تلاش کردند و تیمشان قهرمان شد اما در نهایت چه چیزی عایدشان شد؟ ما که چند سال است بازی می کنیم، فقط دلمان به هواداران خوش بود در غیراین صورت مجانی که نمی شود بازی کرد».

برخی معتقدند که باشگاه استقلال بازیکنانی که بیشتر بازی می کنند را در اولویت قرار می دهد. به همین دلیل پرداختی ها به این بازیکنان در اولویت قرار دارد که اگر چنین سیاستی در باشگاه حاکم باشد نادرست است. در این میان جواد نکونام بعد از بازی با الشباب امارات از برخی اتفاقات پرده برداشت. ظاهرا برخی افراد در باشگاه استقلال هستند که این اختلاف ها را باعثشده اند. نکونام تا به امروز درباره نام این افراد چیزی به زبان نیاورده است اما شنیده ها حاکی از آن است که یکی از معاونان باشگاه استقلال و همچنین یکی از مشاوران قلعه نویی در به وجود آمدن این فضا متهم ردیف اول هستند. البته در مورد نکونام ناگفته نماند که او حدود ۹۰۰میلیون تومان از استقلال پول گرفته و بسیاری از بازیکنان این تیم معتقدند که نکونام با این دریافتی بالا نباید اعتراض می کرد.

حال با این مشکلات مالی چند بازیکن استقلال در فکر جدایی از این تیم هستند. خسرو حیدری، پ‍ژمان منتظری و مجتبی جباری ۳بازیکنی هستند که از لیگ های عربی پیشنهاد دارند و مطمئنا از کنار این پیشنهادها به سادگی عبور نخواهند کرد. مهدی رحمتی هم یک پیشنهاد وسوسه کننده از سپاهان دارد و نکونام هم نوای جدایی سر داده است؛ هر چند می گویند قلعه نویی هم این بازیکن را نمی خواهد.

مشکل استقلال زمانی بیشتر می شود که تعدادی از بازیکنان که مشکلات مالی دارند هم می خواهند از این تیم جدا شوند. عمران زاده، صادقی، حمودی، اشجاری، بیک زاده، محمدرضایی، بائو، موسوی، حاتمی و کیانوش رحمتی نفراتی هستند که به هیچ عنوان از نحوه پرداخت حق و حقوق شان توسط باشگاه راضی نیستند و شاید از استقلال جدا شوند. با این وضعیت به نظر می رسد که باشگاه استقلال روزهای سختی در فصل نقل و انتقالات داشته باشد.