ملت ایران: ساخت مستند «هویت سرخ» از اردیبهشت ماه آغاز شده که قرار است در ۱۵ قسمت به معرفی تعدادی از پیشکسوتان باشگاه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس بپردازد.

به گفته ی امیر بهمنش - یکی از کارگردانان و تهیه کنندگان این مستند - تا کنون تصاویر مربوط به هفت نفر از بازیکنان قدیمی پرسپولیس از جمله حسین کلانی، محمد زادمهر، محمد پنجعلی، ناصر محمدخانی، حمید استیلی و علی انصاریان تصویربرداری شده است.

بهمنش با اشاره به اینکه در هر قسمت از این مجموعه دو بازیگر قدیمی پرسپولیس معرفی می شوند، افزود: تعداد دیگری از بازیکنانی که پیش از این در پرسپولیس حضور داشته اند، به زودی جلوی دوربین خواهند رفت که به جعفر کاشانی، بیژن ذوالفقارنسب، محمود خوردبین، محمدحسن انصاری فر د، افشین پیروانی، کریم باقری، رضا شاهرودی، مهدی مهدوی کیا، علی دایی و یحیی گل محمدی می توان اشاره کرد.

او خاطرنشان کرد: این مجموعه ی مستند که تصاویر آن در منزل پیشکسوتان، استادیوم درفشی فر و اماکن تفریحی - ورزشی فیلمبرداری شده است، در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد.

در ساخت این مستند که به تهیه کنندگی و کارگردانی مشترک مهرزاد تفرشی و امیر بهمنش و با مشارکت باشگاه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس ساخته می شود، یکی از بازیگران مطرح سینما به عنوان مشاور حضور دارد.