ملت ایران: آریگو ساکی سرمربی سابق باشگاه میلان و تیم ملی ایتالیا در صحبت هایی به این نکته اشاره کرده که سبک کاری متفاوت رافا بنیتس و والتر ماتزاری، سرمربیان آتی و گذشته ناپولی، دوران گذار این تیم را سخت خواهد کرد.
آئورلیو د لاوئرنتیس، رئیس باشگاه ناپولی روز دوشنبه از طریق صفحه توئیتر از به خدمت گرفتن رافا بنیتس به عنوان سرمربی آتی تیمش و جانشین والتر ماتزاری خبر داد.
دراین میان آریگو ساکی با اظهار نظر دراین باره گفت: «سرمربیانی هستند که فوتبالی سازنده را پیش روی خود قرار می دهند وبرخی دیگر هستند که راه های دیگری را دنبال می کنند. هیچ ثباتی در این مسیر دیده نمی شود. چون سبک کاری ماتزاری در ناپولی سبکی کاملا متفاوت با رافا بنیتس بود. این شرایط برای خیلی از سرمربیان دیگر هم ممکن بود عجیب و سخت باشد. د لائورنتیس با انتخاب بنیتس، مسیر متفاوتی را انتخاب کرده. بنیتس از نظر سطح کاری بین المللی تجربه زیادی دارد.»
ساکی ۶۷ ساله در ادامه به این نکته اشاره کرد که نباید با توجه به اولین برد وباخت های ناپولی در مورد عملکرد بنیتس اظهارنظر و قضاوت کرد: «آیا او موفق تر از ماتزاری خواهد بود؟ برنده بودن، صفتی است که من هرگز از آن استفاده نمی کنم. خیلی ها، لیبل بازنده بودن را به سون گوران اریکسون و کارلو آنچلوتی می زنند ولی اگر به کارنامه مربیگری آنها نگاه کنی، متوجه می شوی که آنها تمام جام های ممکن را به دست آوردند. اگر به پیروزی برسی، ارزش موفقیت ها فقط متوجه تو نیست.»
او ادامه داد: «مهندس پروژه می بایست در کانون این موفقیت ها قرار بگیرد. این چیزی نیزست که زیاد اتفاق بیفتد، چون او معمولا باید به مدیریت کارها بپردازد. باید گروهی از بازیکنان را بیابی که شبیه هم بوده و تفاوت زیادی با هم نداشته باشند. در این زمان است که شرایط کار کردن برایت آسان می شود.»
او در مورد بنیتس ادامه داد: «بنیتس یک سرمربی حرفه ای و جدی است. اگر او در شرایط ایده الی قرار بگیرد، می تواند سبک بازی خاصی را به تیم داده وبه اهداف مشخص شده برسد. فوتبال و انگیزه های او مهم هستند ولی نتیجه مطلوب تنها زمانی به دست می آید که هر دو عنصر با هم همراه باشند؛ درغیر این صورت مثل این است که به یک ماشین بنزین بزنی ولی آن ماشین موتور نداشته باشد؛ موتور، همان سبک بازی فوتبال تیم است.»