ملت ایران: تمرینعصر دیروز تیم ملی زیر نظر کادر فنی پیگیری شد و بازیکنان در فضایی شاداب تمرین کردند. عصر دیروز ابتدا ملی پوشان پیش از شروع تمرین در نشست فنی حضور یافته و فیلمی که از تمرین روز یکشنبه تهیه شده بود، مورد آنالیز قرار گرفت و کادر فنی نکات فنی اولین تمرین تیم ملی در امارات را به بازیکنان یادآوری کردند.
پس از برگزاری نشست فنی، ملی پوشان در محل استادیوم باشگاه ایرانیان حضور یافتند و به مدت ۹۰دقیقه تمرین کردند.در این تمرین که با صحبت های کی روش با بازیکنان آغاز شد، ملی پوشان پس از گرم کردن با دویدن و با توپ، پاسکاری و حرکات تمرکزی را انجام دادند. بعد از آن بازی در فضا و با دروازه های کوچک انجام شد و بازیکنان با پوشیدن لباس های زرد و مشکی تمرینات خود را در زمین اصلی پیگیری کردند. در پایان تمرین هم ضربات ایستگاهی و ارسال از جناحین در دستور کار قرار گرفت.

۱) امید نمازی روی فیلم تمرین یکشنبه توضیح می دهد. سیموئز هم در فکر فرو رفته. ظاهرا حواس همه بازیکنان هم جمع است. جالب تر از همه پوزیشن سوشا مکانی است که انگار آخرین پنالتی تیم حریف در ضربات پنالتی یک بازی حساس را تماشا می کند.
۲) مهرداد خانبان با لپ تاپش اطلاعات و فیلم ها را نمایش می دهد. همه متفکرانه تمرین قبلی شان را نگاه می کنند اما استیل بیک زاده طوری است که انگار در حال تخمه شکاندن و لذت بردن از جلسه آنالیز است.
۳) انگار انگیزه غلامرضا رضایی برای حضور در جلسه آنالیز از بقیه بیشتر است. او طوری صندلی را بغل کرده که بعید است دوست داشته باشد این جلسه به این زودی ها تمام شود و برای تمرین واقعی بروند داخل زمین.
۴) بالاخره حلقه زردها در وسط زمین ایرانیان تشکیل می شود. احتمالا کی روش در حال حرف زدن است یا تازه می خواهد شروع کند اما نمی دانیم آندو به چه چیزی یا چه کسی غر می زند.
۵) مجتبی جباری شماره ۸ را پوشیده. در غیاب علی کریمی همه نگاه ها به پاهای هنرمند اوست تا بلکه در دوحه همه را غافلگیر کند. شجاع و حاج صفی هم وضعیت متفاوتی دارند. یکی ذخیره ای ثابت است و دیگری شاید بازی کند.

۶) کارلوس باز هم هنرش را به رخ عکاس فدراسیون می کشد. خوشبختانه او این روزها بیشتر لبخند می زند و خوشحال است. امیدواریم بعد از بازی با قطر هم این لبخند از روی لبش نیفتد.

۷) لشگر زردها به پیش. بازیکنان دور زمین می دوند تا گرم کنند. هر چند شاید هوای دوبی نیازی به گرم کردن زیادی نداشته باشد!

۸) این چهار نفر احتمالا می توانند ترکیب چهار نفره خط دفاعی باشند که همگی روی نیمکت می نشینند.
۹) این چهار نفر هم می توانند ترکیب چهار نفره خط دفاع تیم ملی در بازی با قطر باشند. واقعا می توان به حضور بیک زاده در دفاع چپ تیم ملی فکر کرد؟ شاید این سورپرایز کی روش در دوحه باشد چون او به غیر از پولادی، به حاج صفی و نوری اعتماد زیادی ندارد.

۱۰) همان چهار مدافع ذخیره با هم تمرین می کنند. دادن پیراهن شماره ۵ به خانزاده جوان هم در نوع خود اتفاق جالبی است.

۱۱) کی روش هافبک هایش را وسط زمین جمع کرده و برای آنها حرف می زند. ظاهرا کاوردارها بازیکنان ترکیب اصلی اند. غیر از این فکر می کردید؟
۱۲) سرمربی تیم ملی نحوه استقرار نکونام در بین بازیکنان خط دفاعی را نشان می دهد. احتمالا این موقعیت برای ضربات ایستگاهی در زمان دفاع نشان داده و تمرین می شود.

۱۳) محمد نوری در تمرین ضربات ایستگاهی از جناحین توپ را روی دروازه می ریزد. زردها مهاجمند و مشکی ها که ترکیب اصلی اند مدافع.

۱۴) آخر تمرین عکس یادگاری پرسپولیسی ها و استقلالی ها که همکه می خندند و سرحالند جالب به نظر می رسد. البته اگر منتظری در استقلال ماندنی شود و حدادی فر به پرسپولیس بیاید همه اعضای این جمع را می توان سرخابی های تیم ملی نامید. هر چند شجاع هم هنوز صد در صد پرسپولیسی نشده.