ملت ایران:توماس مولر، ستاره۲۳ ساله و جوان باشگاه بایرن مونیخ براین باور است که جایزه توپ طلای امسال باید به یکی از هم تیمی های او برسد.
باواریایی ها در رقابت های این فصل بوندس لیگا با اختلافی ۲۵ امتیازی نسبت به بوروسیا دورتموند قهرمان لیگ آلمان شدند و در فینال لیگ قهرمانان اروپا هم موفق شدند تا با نتیجه ۱-۲ از سد بوروسیا دورتموند عبور کرده و قهرمان اروپا شوند. آنها شنبه شب این فرصت را خواهند داشت تا در فینال جام حذفی آلمان در بازی با اشتوتگارت برای کسب سومین جامشان در این فصل جنگیده و برای اولین بار در طول تاریخ این باشگاه یک قهرمانی سه گانه در طول یک فصل به دست بیاورند.
دراین میان توماس مولر به اشپورت بیلد گفته: «تعدادی از بازیکنان تیم ما شایستگی کسب توپ طلا را دارند. در هر صورت به نظر من یک بازیکن بایرن باید توپ طلای بعدی را ببرد.»
آخرین توپ طلای اهدا شده که مربوط به سال ۲۰۱۲ بود و در ژانویه سال ۲۰۱۳ اهدا شد، به لیونل مسی رسید. آخرین بازیکن آلمانی ای که این جایزه را مال خود نمود نیز ماتیاس سامر، مدیر ورزشی کنونی بایرن مونیخ بود که در سال ۱۹۹۶ و وقتی برای دورتموندتوپ می زد، این جایزه را مال خود کرده بود.