ملت ایران:فیلیپ لام بالاخره بعد از دو ناکامی در فینال های قبلی چمپیونز لیگ و البته ناکامی هایی که در دو قدمی جام با تیم ملی آلمان نصیبش شده بود به عنوان کاپیتان، جام قهرمانی را بالای سر برد و حتما به همین خاطر بود که اشک می ریخت و از صمیم قلب خوشحال بود.
با این حال یک اتفاق بامزه باعثشد تا کاپیتان بایرن طور دیگری در کانون توجه حاضران در ورزشگاه ومبلی قرار بگیرد. بعد از جشن قهرمانی بایرنی ها در جایگاه ویژه و بعد از اینکه اعضای تیم قصد پایین رفتن از پله های پرتعداد ومبلی را داشتند فیلیپ لام که جزو نفرات اصلی بود در پله های آخر به زمین خورد که باعثشد گونه های این کاپیتان سرخ تر شود و مقابل آن همه تماشاچی که نگاهش می کردند بدجوری خجالت بکشد.
البته در آن لحظه آرین روبن کنار لام بود و خیلی زود او را بلند کرد و دلداری اش داد تا کاپیتان بایرن بعد از چند ثانیه این اتفاق ویژه را فراموش کند و کنار بقیه هم تیمی هایش به جشن قهرمانی داخل زمین بپیوندد.
نکته جالب اینجا بود که در جشن قهرمانی اف ای کاپ انگلستان و بعد از اهدای جوایز و مدال های تیم منچستر سیتی که در فینال به ویگان باخته بود هم این بلا بر سر یکی دو بازیکن سیتی از جمله کارلوس تبس آمد و آنها روی پله ها لیز خوردند تا مشخص شود استوک های لام ایراد نداشته بلکه پله های ومبلی مشکل دارند.
با این حال شاید طی همین امروز و فردا صحنه لیز خوردن و سکندری جانانه لام روی پله های این ورزشگاه ۱۵۰ ساله به صورت فیلم یا عکس به شبکه های اجتماعی و یوتوب برسد تا اتفاقی که دوربین های تلویزیونی از ثبت آن جا ماندند بعد از فینال جزو صحنه های ماندگار جشن قهرمانی به دست هواداران فوتبال برسد.