ملت ایران:یواخیم لو، سرمربی تیم ملی آلمان یکی از افرادی بود که با شور و شوق خاصی بازی فینال ومبلی را تماشا می کرد. رویارویی شاگردانش در تیم ملی آلمان با پیراهن های بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند در فینال معتبر ترین رقابت های اروپایی و در ورزشگاه ومبلی، اتفاقی بود که او را مملو از غرور نموده بود
با به صدا درآمدن سوت پایانی بازی و قهرمانی بایرن مونیخ در این فینال اروپایی، یواخیم لو در گفتگو با زد. دی. اف گفت: «به نظرم بایرن با شایستگی به قهرمانی رسید. آنها برای آنکه بتوانند با شرایط بازی کنار بیایند با دردسرهایی مواجه شدند. یعنی بازیکنان تهاجمی و چالش طلب دورتموند برای آنها مشکلات زیادی ایجاد کردند ولی این بار نوبت بایرنی ها بود. آنها در سالهای اخیر به چندین فینال رسیده بودند و در آن فینال ها ناکام مانده بودند. امسال نوبت آنها بود. من فردا به بازیکنان بایرن زنگ خواهم زد.»
لو درادامه با تمجید از بایرن گفت: «بایرن تیم قدرتمندی دارد و فردی به نام هاینکس را دارد که توانسته با بهره گیری از این بازیکنان، یک زنجیره تیمی قوی را شکل بدهد.»
او همچنین به زردپوشان دورتموند هم تبریک گفت: «من به دورتموند هم تبریک می گویم. آنها دلیل تمرکز دنیای فوتبال، به فوتبال آلمان بودند. بازی فشرده ای بود ولی نتیجه اش عادلانه بود. اگر دورتموند به پیروزی می رسید هم هیچ بی نظمی ای به تیم ملی راه نمی یافت. این درخشش برجسته ای برای فوتبال آلمان و عاقبت اتفاقات مثبت در فوتبال آلمان است.»
لو در بخش پایانی صحبت هایش گفت: «تیم ملی ما همیشه فشارهای زیادی را متحمل می شود و تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا جام بزرگی را فتح کنیم.»