به گزارش ملت ایران به نقل از گل – رومن وایدنفلر، دروازه بان بوروسیا دورتموند امیدوار است تا تیمش با قهرمانی در فینال لیگ قهرمانان اروپا که شنبه شب در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار می شود، بتواند رد پایش را در تاریخ باقی بگذارد و موفقیت سال ۱۹۹۷ را تکرار کند.
دورتموند در آن سال با کسب برد ۱-۳ مقابل یوونتوس توانست قهرمان اروپا لقب بگیرد و حالا وایدنفلر درانتظار تکرار آن موفقیت است.
او امیدوار است که هم تیمی هایش بتوانند گام در مسیر دورتموند اوتمار هیتسفلد بگذارند و برنده فینال ومبلی باشند تا از آنها به عنوان چهره هایی افسانه ای یادشود.
وایدنفلر در صحبت هایی به کیکر گفت: «این روزها هنوز هم با تحسین غیرقابل باوری راجع به بازیکنان و تیم سال ۱۹۹۷ صحبت می شود. اگر ما در بالای سر بردن جام قهرمانی در لندن موفق شویم، ما هم در جایگاه مشابهی با قهرمانان سال ۱۹۹۷ قرار می گیریم. ولی باواریایی ها عزمشان را جزم کرده اند تا در بازی روز شنبه ما را شکست دهند.»
بوروسیا دورتموند در آخرین دیداری که در هفته آخر بوندس لیگا برگزار کرد با نتیجه ۱-۲ مغلوب هوفنهایم شد و جالب اینجاست که آنها در آخرین بازی بوندس لیگا در سال ۱۹۹۷ هم با نتیجه ۱-۲ مغلوب هامبورگ شده بودند و همین مقایسه وایدنفلر را خوشنود می کند. او دراین باره گفت: «بله، این مقایسه خوبی است. ما دوباره شرایط مشابهی با آن سال داریم. آنچه برای تیم ۱۹۹۷ پیش آمده بود برای ما نیز پیش آمده؛ در یک بازی، هر چیزی ممکن است.»
وایدنفلر در ادامه به این نکته اشاره کرد که شکنندگی خط دفاعی تیمش در بوندس لیگا که باعثشد باواریایی ها با ۲۵ امتیاز برتری نسبت به دورتموند قهرمانی شان در بوندس لیگاراجشن بگیرند، دراین فینال نقش چندانی نخواهد داشت: «متاسفانه ما در برخی از برهه های فصل گذشته در بوندس لیگا، تمرکز چندانی نداشتیم. ما در رقابت های لیگ آلمان، به اندازه فصول قبل عزم راسخی نداشتیم ولی در لیگ قهرمانان اروپا عملکرد کاملا متفاوتی داشتیم. از سوت شروع تک تک بازیها، مشخص بود که ما با حداکثر توانمان به مبارزه می پردازیم.»