ملت ایران:اولیور کان، دروازه بان افسانه ای باشگاه بایرن مونیخ بر این باور است که تیمش در شرایط بی تجربگی به سرمی برد. او در حالی این صحبت ها را برزبان آورده که باواریایی ها شنبه شب در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه ومبلی مقابل هم قرار خواهند گرفت.
در سالهای اخیر باواریایی ها چندین بار به فینال های مهم رسیده و درتمام این فینال ها نتوانستند جام قهرمانی را مال خود کنند. آنها در فینال سال ۲۰۱۰ لیگ قهرمانان اروپا مغلوب اینتر شدند ودرفینال سال ۲۰۱۲ جام قهرمانی اروپایی را به چلسی واگذار کردند. پارسال هم در فینال جام حذفی آلمان با نتیجه ۲-۵ مقابل دورتموند شکست خوردند.
دراین میان اولیور کان در صحبت هایی به کیکر گفته: «فکر می کنم که بایرنی ها این فینال ها را با دقت فراوانی آنالیز کرده اند. اگر برروی این مشکلات تمرکز کنید، متوجه می شوید که شکست هایی که بایرن در فینال متحمل شد، تاثیری منفی برروی آنها گذاشته. اگر به این موضوع توجه کنید، متوجه می شوید که بایرن در شرایط بی تجربگی و خامی است. بایرنی ها باید به یاد داشته باشند که چطور مقابل بارسلونا بازی کردند و چطور در رقابت های بوندس لیگا، تسلط داشته و حکمرانی می کردند.»
این اسطوره ۴۳ ساله در ادامه به این نکته اشاره کرد که دورتموند هیچ چیزی برای از دست دادن در این فینال ندارد، به ویژه وقتی که با تیم حریف مقایسه می شود: «باخت در فینال همیشه دردناک است. دراین میان هیچ کسی توقع فتح این جام رااز دورتموند دارد و دورتموند هیچ اجباری را احساس نمی کند.»
بایرن در فینال سال ۱۹۹۹مقابل یونایتد هم بار دیگر طعم شکست را چشیده بود. کان در آن بازی دو بار در وقت های اضافه گل خورد ولی در سال ۲۰۰۱ او با مهار سه ضربه پنالتی در بازی با والنسیا مبدل به یک افسانه شد. او در ادامه صحبت هایش به تمجید از اوتمار هیتسفلد، مربی سابق بایرن مونیخ در تغییر ذهنیت تیمش پرداخت و گفت: «اوتمار هیتسفلد تیم فوق العاده ای را شکل داده بود. اتفاقاتی که بعد از دو گلی که منچستریونایتد در وقت های اضافه فینال سال ۱۹۹۹ وارد دروازه ما نمود، رخ داد گواه خوبی براین بود که بعد از آن ما پیشرفت زیادی داشته است.»