به گزارش ملت ایران به نقل از گل - طبق گزارش منتشره در روزنامه آ. اس، از زمان تاسیس رقابت های اروپایی به بعد مورینیو درمیان تمام مربیانی که سه سال هدایت تیم مادریدی را در دست داشته اند، بدترین مربی ای بوده که دراین باشگاه روی کار آمده. او در طول این سه فصل تنها ۳جام قهرمانی(یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی درجام حذفی ویک قهرمانی درسوپرکاپ اسپانیا) برای این تیم کسب کرده و حالا با آمار سرمربیانی مثل میلیانیچ، مولونی و بوسکوف برابری کرده؛ ولی لازم به ذکر است که جامهایی که این سرمربیان درطول دوران حضورشان دررئال برای این تیم کسب کرده بودند، ازارزش بیشتری برخوردار بوده. خود مورینیو هم درصحبت هایی اعلام کرده بود که سوپرکاپ جام کوچکی است. مولونی و میلیانیچ برای رئال دو قهرمانی در لالیگا ویک قهرمانی در جام حذفی کسب کرده بودند و بوسکوف با این تیم به یک قهرمانی لالیگاو دو جام حذفی رسیده بود.
تنها ۲مربی درتاریخ باشگاه مادریدی هستند که توانسته اند در طول ۳فصل اول حضوردراین تیم به یک جام اروپایی برسند: خوسه ویالونگا و بیسنته دل بوسکه که هر دویشان تیم را قهرمان اروپا نموده بودند وهردوی آنها دوبار هم تیم راقهرمان اروپا نموده بودند.
تنها سرمربی ای که موفق شده بود در سه سال اول حضورش در برنابئو این تیم را به قهرمانی درجام باشگاه های جهان برساند، میگل مونیس بود که در ابتدای فصل ۱-۱۹۶۰ با غلبه بر پنیارول اروگوئه این جام را کسب کرد و دل بوسکه هم در چهارمین فصلش با رئال به این جام رسید.
میگل مونیس و بین هاکر تنها سرمربیان تاریخ رئال بودند که در سه فصل ابتدایی حضورشان دراین تیم سه قهرمانی در لالیگا به دست آورده بودند. سایر سرمربیان رئال در سه فصل حضور روی نیمکت مربیگری این تیم، جام های کمتری کسب کرده بودند(مورینیو، دل بوسکه و بوسکوف) با این تیم تنها یک قهرمانی در لالیگا کسب کرده بودند.
بین هاکر و ویالونگا تنها سرمربیانی هستند که در سه سال اول حضورشان در رئال دو قهرمانی در یک فصل کسب کرده بودند. بدین ترتیب مورینیو سرمربی ای است که در طول دوران سه ساله حضورش در برنابئو کمترین جام را کسب کرده. او برای رسیدن به این سه جام به ۱۲۷ برد دست یافته وتیم دل بوسکه با ۹۳ برد به ۵ جام قهرمانی رسیده بود.
مورینیو در شرایطی هدایت رئال را در دست گرفت که ۱۷ جام قهرمانی(با تیم های پورتو، چلسی و اینتر) در ویترین افتخاراتش می دید که در طول دو فصل کامل در پورتو ۶ جام کسب کرده بود: یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک جام یوفا، دو قهرمانی در لیگ پرتغال، یک قهرمانی در جام حذفی و یک سوپرکاپ.. او در طول ۳ فصل حضور درچلسی هم به ۶ جام رسیده بود: دو قهرمانی در لیگ برتر، یک جام حذفی، دو کارلینگ کاپ و یک کامیونیتی شیلد و در ۲ فصل حضور دراینتر هم به ۵ جام رسیده بود: یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی در سری آ، یک قهرمانی در جام حذفی و یک سوپرکاپ ولی در طول سه فصل نشستن روی نیمکت مربیگری رئال، تنها یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در جام حذفی و یک سوپرکاپ اسپانیا را کسب کرد و تیمش در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط دورتموند حذف و ازرسیدن به فینال بازماندو در فینال جام حذفی اسپانیا هم مغلوب اتلتیکومادرید شد تا مورینیو سومین فصلش با رئال را بدین ترتیب به پایان ببرد.