به گزارش ملت ایران به نقل از گل - آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال در پایان بازی خارج از خانه تیمش مقابل نیوکاسل که با برد ۰-۱ توپچی ها و کسب سهمیه حضور در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا همراه بود، به تمجید از عملکرد شاگردانش پرداخت.
با برد آرسنال، پیروزی تاتنهام هم نتوانست این تیم را به رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا برساند. توپچی ها ماه مارس را در رده پنجم و با باخت ۱-۲ مقابل حریف شمال لندنی شان آغاز کرده بودند ولی با کسب ۸ برد در ده بازی اخیرشان و حفظ روند ۱۱ بازی بدون باخت، توانستند درنهایت سهمیه حضور در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورند.
این بدان معناست که آرسنال برای هفدهمین سال متوالی مجوز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده است.
بعد از برد یکشنبه شب آرسنال در سنت جیمزز پارک، آرسن ونگر به اسکای سپورتس گفت: «من به شخصیت و روحیه این بازیکنان افتخار می کنم. به ویژه بعد از مسائلی که در طول این فصل با آنها دست و پنجه نرم کردیم. این بازیکنان، واقعا خاص و ویژه هستند. من بارها این را گفته ام.. ولی این بازیکنان این را به نمایش گذاشتند. در دو ماه اخیر آنها استثنایی بودند.»
سرمربی فرانسوی ارسنال ادامه داد: «این پایه خوبی برای برنامه های بلندمدتی است که برای فصل آینده در نظر داریم و من افتخار می کنم که بازیکنانم توانستند بعد از باخت مقابل تاتنهام، در نهایت این تیم را پشت سربگذارند. همه ما را از کورس رقابت ها بیرون می دیدند ولی ما شخصیت واقعی مان را به نمایش گذاشتیم و به جریان رقابت برگشتیم. ما ۷۳ امتیاز کسب کردیم که ۳ امتیاز بهتر از فصل قبل است.»
ونگر در پاسخ به این سوال که آیا برخی از انتقادات که در طول فصل از تیم به عمل آمد را موثر می داند یا خیر گفت: «من فقط هرکاری که حس می کردم درست است را انجام می دادم. این بازیکنان شایستگی این را داشتند. من در طول دوران زندگی ام گروه های متعددی از بازیکنان را دراختیار داشتم ولی تمرکز و انگیزه موفقیت این تیم استثنایی بود. این یکی از بهترین گروه هایی است که در طول زندگی ام با آنها کار کرده ام و ترکیب کیفیت و عملکرد این بازیکنان فوق العاده است.»
ونگر در پاسخ به این سوال که تیمش چطور باید بعد از ۸ سال ناکامی در کسب جام به رقابت ادامه دهد گفت: «ما قطعا می خواهیم به جام برسیم و فصل اینده دراین مسیر تلاش خواهیم کرد ولی ثباتی که تیم ما در طول این سالها برای رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا داشته را فراموش نکنید. آن هم در شرایطی که همه می خواهند به این رقابت ها بروند. ثبات سخت ترین چیز است. ما مقابل تیم قدرتمندی مثل تاتنهام و تیم قوی ای مثل اورتون بودیم و واقعا بازگشت خاص و ویژه ای داشتیم.»