ملت ایران: آخرین دیدار سر الکس فرگوسن حیرت انگیز بود و تماشایی. منچستریونایتد برد درخشان ۵ بر ۲ در خانه وست بروم را با تساوی ۵ بر ۵ عوض کرد!
به این ترتیب دوران ۳۹ساله مربی گری سر الکس به پایان رسید و او را دیگر روی نیمکت نخواهیم دید. این ۱۵۰۰امین و آخرین مسابقه فرگوسن در دوران یونایتد بود. روبین ون پرسی هم گل سی و یکم خود را به ثمر رساند.
پیش از مسابقه، دو تیم به احترام فرگوسن ایستادند و او را تشویق کردند. طرفداران هر دو تیم ایستادند و برایش دست زدند. او هم به سمت همه دست تکان داد، از جمله خانواده اش. طرفداران روی پلاکاردهایی نوشته بودند: «برای ۲۶ سال تو دنیا را به ما دادی». همچنین پل اسکولز در ۷۱۸امین و آخرین دیدارش با پیراهن یونایتد حضوری ۲۶دقیقه ای داشت و در همان زمان هم تکل های محکمی زد!
یونایتد با ترکیبی متفاوت به میدان رفته بود و وین رونی هم با وجود آن که همسرش قرار است فرزند دومشان را به دنیا بیاورد با تیم سفر کرده بود، اما روی نیمکت نشسته بود.
یونایتد در همان دقیقه ۶ به گل رسید. سانتر دقیق خاویر ارناندس را شینجی کاگاوا با سر به گل تبدیل کرد. سه دقیقه بعد بود که یونایتد از عرض زمین استفاده کرد. این بار آنتونیو والنسیا به پیش تاخت و سانتر او را اولسون وارد دروازه خودی کرد.
گل سوم را الکس بوتنر به ثمر رساند. او در دقیقه ۳۰ پاس زیبای تام کلورلی را گرفت و با پای چپ آن را به گل تبدیل کرد.
وست بروم داشت تحقیر می شد اما جیمز موریسون یک گل برای آنها در دقیقه ۴۰ زد. او از فیل جونز پیشی گرفت و توپ را وارد دروازه کرد.
روملو لوکاکو در دقیقه ۵۰ فاصله را به حداقل رساند. شوت دقیق او از گوشه محوطه جریمه امید را به اردوی وست بروم برگرداند. یونایتد بلافاصله دو گل زد و فاصله را به سه گل برگرداند. روبین ون پرسی و چیچاریتو این دو گل را در دقایق ۵۳ و ۶۳ زدند. اما لوکاکو در دقیقه ۸۱ بازی را ۵-۳ کرد. یوسف مولومبو در دقیقه ۸۱ گل چهارم را زد و لوکاکو در دقیقه ۸۶ با ضربه ای تماشایی بازی را به تساوی کشاند و گل هفدهم خود در این فصل را زد.
به این ترتیب سر الکس فرگوسن که همیشه در دقایق پایانی می برد در آخرین دیدار خود تجربه کرد که رقیبان مقابل یونایتد چه کشیده اند!