به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، «محمدرضا داورزنی»‌ در نشست هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی با تقدیر از برنامه های محوری این فدراسیون گفت: تصویب برنامه ها در شوراهای وزارتخانه، کمک های مالی و کمک های فکری با توجه به ظرفیت فدراسیون ها برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.
وی با تقدیر از حضور افراد موثر و متخصص در هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی گفت: امیدوار هستیم فدراسیون قایقرانی از حضور افراد موثر در فدراسیون حداکثر بهره را ببرد و با استفاده از حداکثر پتانسیل و ظرفیت های موجود سراسر کشور در مسیر توسعه این رشته قدم بردارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: باید با همه توان و برنامه ریزی به سمت موفقیت گام برداریم و امیدواریم شاهد حضور موفق قایقرانی در بازی های آسیایی 2018 باشیم.
در این نشست مربیان تیم آب های آرام اعزامی به مسابقات کاپ 2 و 3 جهانی در خصوص حضور در این رقابت ها گزارشی ارائه کردند.
ایرج اقلیمی سرمربی کایاک مردان، الیاس اقلیمی سرمربی کانو مردان و سونیا نوری زاد سرمربی آب های آرام بانوان نتایج کسب شده قایقرانان در مسابقات کاپ را تحلیل و تشریح کردند.
پیریک گوسلاین مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی که به منظور برگزاری طرح نخبه گزینی رشته های قایقرانی حاضر در المپیک نوجوانان به کشورمان سفر کرده، یکی از مهمانان این نشست بود.
مسئول توسعه اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی در این نشست گفت: طرح نخبه گزینی نوجوانان برای نخستین بار در سطح جهان در 3 رشته، با حمایت کمیته بین المللی المپیک و با رویکرد آموزش و تقویت ارزش های قهرمانی در نوجوانان و همچنین مربیان برگزار می شود.
پیریک با اعلام اینکه ایران راه جدیدی را در آموزش نوجوانان و توسعه قایقرانی آغاز کرده است، گفت: با دنبال کردن برنامه های نخبه گزینی و آموزش مربیان در ایران، کمیته بین المللی المپیک برای نخستین بار موافقت کرد تا برنامه ای در چارچوب سولیداریتی المپیک در ایران انجام شود.
وی افزود: باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده شود و این طرح فرصتی است برای نوجوانان تا اصولی تر و بهتر برای بازی های المپیک نوجوانان آماده شوند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده انتشاردهنده:علی خورسندی